Politika ir teisė

Ministras K. Navickas dalyvaus ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje

Liepos 18 d. žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas dalyvaus Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje (Briuselis).  Ministrai  aptars Europos Komisijos parengtą Reglamentą dėl tausiojo augalų apsaugos produktų naudojimo, padėtį rinkose po Rusijos invazijos į Ukrainą, Bendros žemės ūkio politikos strateginių planų patvirtinimo eigą ir kitus klausimus.

Pasak ministro, pagrindinė problema išlieka Ukrainos grūdų išvežimas ir sklandus tolesnis jų transportavimas, todėl taryboje jis planuoja kalbėti apie galimus būdus sušvelninti esamą situaciją.

„Kol kas trikdžių dar tikrai daug. Suprantama, kad vienintelis tvarus sprendimas yra Ukrainos uostų, visų pirma, Odesos, atblokavimas. Drauge su ES bei tarptautine bendruomene turime dėti visas pastangas, kad jūrinis kelias Ukrainos grūdams bei kitiems eksportuojamiems maisto produktams būtų kuo greičiau atvertas“, – teigia ministras.

Bus aptarta ir išaugusių gamybos sąnaudų problema. Lietuva, siekdama kompensuoti dalį kaštų dėl pabrangusių pašarų, skyrė išimtinę sureguliavimo pagalbą kiaulienos ir paukštienos sektoriams. Nemaža dalis paramos lėšų jau išmokėta. Pradedamas antras paramos teikimo kiaulių laikytojams etapas, pratęsiant pagalbos mokėjimą už 2022 m. birželio-rugpjūčio mėn. Numatoma panaudoti visą skirtą ES paramą, papildant ją nacionalinėmis lėšomis.

Pranešimą paskelbė: Danguolė Starkuvienė, LR Žemės ūkio ministerija

Parašykite komentarą