Politika ir teisė

Vilnius siūlo pagalbos paketą restoranams ir kavinėms: dovanoja miesto erdves ir kviečia įsigyti talonų

Reaguodama į karantino metu užsidariusių restoranų ir kavinių problemas bei šiandien paskelbtas Sveikatos apsaugos ministerijos taisykles lauko kavinių veiklai, Vilniaus savivaldybė šiam sezonui lauko kavinėms atveria visas miesto viešąsias erdves. Taip pat startuoja projektas Talonai.lt, kuris skatins vilniečius palaikyti savo mylimus restoranus perkant jų paslaugas ateičiai. Tikimasi, kad šios priemonės suteiks galimybę išgyventi karantino metu įstaigoms, be kurių sostinė nebūtų gyva.

Pagal šiandien paskelbtas taisykles, lauko kavinės gali veikti tik tuomet, jei užtikrina 1 m atstumą iki pėsčiųjų takų bei 2 m atstumą tarp klientų, sėdinčių prie skirtingų stalų. Dalis restoranų pradėjo svarstyti, kad pagal šias sąlygas jiems neįmanoma turėti lauko stalų prie savo patalpų, todėl negalės atsidaryti karantino metu.

„Suprantame situacijos sudėtingumą – saugūs atstumai turi būti užtikrinti, o Vilniaus senamiesčio siauros gatvelės nėra tam tinkamos. Todėl gelbėdami restoranus šiam sezonui dovanojame miesto aikštes, skverus ir uždaras gatves restoranams ir kavinėms – įrenkite čia lauko staliukus, vykdykite veiklą, išsaugokite darbo vietas ir gyvą miestą. Miestas padės jums, kuo tik galės“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybė paskelbė 18-os vietų žemėlapį (www.karantinas.lt/gyvasvilnius), tarp kurių – Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Europos aikštė, Gedimino prospektas, K. Sirvydo skveras ir kitos Vilniaus senamiesčio vietos, kuriose aplink veikiantys restoranai galės įkurti savo lauko kavines. Tačiau tokių vietų mieste galės būti ir daugiau.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat apsiėmė globoti ką tik startavusį projektą Talonai.lt, kuris restoranus, kavines ir barus kviečia nemokamai registruotis, o vilniečius – pirkti savo pamėgtų vietų paslaugas jau dabar, o kuponais pasinaudoti vėliau – tam, kad sunkiausiu periodu šios vietos nežlugtų.

„Padariau tai ir pats – nupirkau vieno mėgstamo, bet šiuo metu nedirbančio baro paslaugų kuponą, kurį su komanda mielai panaudosime tada, kai karantinas leis jam veikti. Skatinu tai daryti ir kitus – padėkime išgyventi vietoms, kurios miestą daro gyvesnį“, – ragina R. Šimašius.

Dar dvi priemonės, kuriomis savivaldybė siekia padėti maitinimo įstaigų veiklai: šį sezoną maisto furgonėliams leidžiama veikti visame mieste be atskiro suderinimo, kai turimas leidimas veikti bent vienoje seniūnijoje, o lauko kavinėms naikinama rinkliava už 2020 m.

Dar vieną, penktąją, pagalbos priemonę savivaldybė paskelbs pirmadienį.

Kaip veiks miesto erdvių atvėrimas:

Pasirinkus norimą vietą iš sąrašo arba sugalvojus savo, kur galima saugiai įkurti lauko stalus, restoranai turi kreiptis į savivaldybę el. paštu gyvas@vilnius.lt iki balandžio 29 d., tuomet bus padalintos vietos lauko kavinėms ir nemokamai bei skubiai išduoti leidimai. Ši išimtis galios iki sezono pabaigos.

Visas Vilniaus pagalbos restoranams ir kavinėms priemonių sąrašas čia: www.karantinas.lt/gyvasvilnius.

Vilniaus miesto pagalbos priemones gyventojams ir verslui galima rasti šiuo adresu: www.karantinas.lt/pagalba.  

Dėl projekto Talonai.lt galite kreiptis į autorių, bendrovės „Asteroid Mining Company“ direktorių Mindaugą Guzą tel. +370 609 87 099.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą