Politika ir teisė

Seimo delegacijos Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Arminas Lydeka: „Klimato kaita taps viena augančios migracijos priežasčių“

2021 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Gruodžio 3–4 dienomis Briuselyje (Belgijos Karalystė) vyko 7-asis Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinės Asamblėjos parlamentų pirmininkų susitikimas ir 16-oji Parlamentinės Asamblėjos sesija. Renginiuose dalyvavo Seimo delegacijos Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Arminas Lydeka, delegacijos pirmininko pavaduotoja Laima Mogenienė ir delegacijos narys Algirdas Butkevičius 16-ojoje Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje dalyvavo nuotoliniu būdu.

Pagrindinė abiejų renginių diskusijų tema – kova su klimato kaita. „Klimato kaitos problema per ilgai buvo tinkamai neįvertinta, todėl jau dabar reikia atsakingo parlamentų požiūrio į šį klausimą“, – teigė parlamentų pirmininkų susitikimą pradėjęs Europos Parlamento Pirmininkas Davidas Sasolis (David Sassoli). Jis pabrėžė, kad Viduržemio jūros regionas yra vienas iš pagrindinių klimato kaitos taškų pasaulyje ir šyla 20 proc. greičiau nei pasaulinis vidurkis.

A. Lydeka, Seimo delegacijos Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas, atkreipė dėmesį į klimato kaitos ryšį su migracija: „Viduržemio jūros regione itin sparčiai vykstantys klimato kaitos procesai, sukeliantys tokius padarinius kaip geriamo vandens trūkumas, klimato šilimas, pridėjus augančio gyventojų skaičiaus šiame regione aspektą, neišvengiamai taps didėjančių migracijos srautų priežastimi. Todėl, rodos, toli esanti Viduržemio jūra ir šio regiono šalių problematika iš tiesų yra ne mažiau aktuali ir Lietuvai.“

7-ajame Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinės Asamblėjos parlamentų pirmininkų susitikime buvo priimta bendra deklaracija, skirta kovai su klimato kaita, o 16-ojoje Parlamentinės Asamblėjos sesijoje priimtos Asamblėjos Politinių reikalų, saugumo ir žmogaus teisių; Ekonomikos ir finansų, socialinių reikalų ir švietimo; Energetikos, aplinkos ir vandens bei Europos ir Viduržemio jūros valstybių moterų teisių komitetų parengtos rekomendacijos.

Informacijos apie Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinę Asamblėją galima rasti ČIA.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą