Šiandien, rugpjūčio 24 dieną, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ įdarbintiems ukrainiečiams mokės dvigubą atlyginimą – kaip už darbą šventinę dieną, nes Ukrainoje minima Nepriklausomybės diena. „Maximos“ vadovas Tomas Rupšys sako, kad jau pusmetį tęsiantis karui stengiamasi suteikti visokeriopą paramą užpultai šaliai: įdarbinama vis daugiau karo pabėgėlių iš Ukrainos, bendradarbiaujama su paramos organizacijomis bei padedama veiklą tebevykdantiems Ukrainos gamintojams.
„Karas Ukrainoje sutelkė mūsų verslo bendruomenę vieningai veikti ir padėti tragedijos ištiktiems Ukrainos gyventojams. Atvėrėme galimybių kelią įsidarbinti nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, todėl šiandien kolektyvuose simboliškai paminėsime Ukrainos nepriklausomybės dieną, kuri mūsų kolegoms ukrainiečiams yra nepaprastai svarbi ir reikšminga, nes kaip tik šiuo metu dėl jų teisės gyventi laisvoje šalyje yra įnirtingai kovojama“, – pabrėžia „Maxima“ generalinis direktorius T. Rupšys.
Ukrainietiškų prekių asortimentas susitraukė
„Maximos“ vadovas T. Rupšys sako pastebintis, kad palaikymą Ukrainai reiškia ir pirkėjai, ieškodami ukrainietiškų prekių, tačiau nuo karos pradžios Ukrainoje pagamintų prekių asortimentas yra sumažėjęs penktadaliu.
Iki karo prekybos tinklo „Maxima“ asortimente buvo daugiau nei 500 skirtingų ukrainietiškos kilmės prekių. Šiuo metu šis kiekis nesiekia 400. Dalį jų sudaro tik likučiai prekių, kurių tiekimas nebevyksta.
„Karas sustabdė dalies Ukrainos gamyklų darbą, todėl nebeturime tokių žinomų ir Lietuvos pirkėjų pamėgtų prekės ženklų kaip „Chumak“, „Big Bon“, „Artyomsol“ – pasakoja „Maximos“ vadovas T. Rupšys.
Šiuo metu asortimente daugiausia yra įvairių ukrainietiškų saldainių ir kitų saldumynų, kosmetikos priemonių bei kanceliarijos prekių. Tarp paklausiausių iš Ukrainos importuojamų prekių: pieniškas šokoladas „Roshen“, saulėgrąžų aliejus, puskietis olandiškas sūris, vaniliniai ledai „Eskimos“.
„Palaikome Ukrainos gamintojus, kurie net ir sudėtingomis karo sąlygomis sugeba tęsti gamybą, ir stengiamės lanksčiai prisitaikyti prie jų galimybių. Pavyzdžiui, iš saldainių gamintojo „Roshen“ dėl stringančios jų gamybos Ukrainoje nuo pavasario priimame produkcijos likučius su trumpesniu galiojimo terminu nei yra numatyta mūsų sutarčių įsipareigojimuose. Nepaisant logistikos trikdžių, importuojame ukrainietiškas rožes, kurios pasiekia „Maxima“ parduotuves visose Baltijos šalyse ir toks užsakymo mastas leidžia tęsti partneriams Ukrainoje darbą – išlaikyti verslą ir darbuotojus“, – pasakoja prekybos tinklo „Maxima“ vadovas T.Rupšys.
Šią savaitę, minint Ukrainos nepriklausomybės dieną, daliai populiariausių Ukrainoje gaminamų prekių „Maxima“ parduotuvėse yra taikomos nuolaidos.
Įdarbinta – apie 300 ukrainiečių
Į Lietuvą atvykstant tiems, kurie Ukrainoje likti nebegalėjo, „Maxima“ tapo viena iš daugiausiai ukrainiečių įdarbinusių Lietuvos įmonių. Beveik 300 karo pabėgėlių darbo vietos suteiktos visoje Lietuvoje: „Maxima“ parduotuvėse, maisto gamybos cechuose, logistikos centruose. Daugiausiai jų dirba salės darbuotojais, tačiau sutikti galima ir kasose, kur darbui yra pritaikyti kasos aparatai rusų kalba.
„Esame didžiausias šalies darbdavys, todėl iš Ukrainos nuo karo pabėgusiems žmonėms iškart atvėrėme galimybių kelią, kad darbas jiems suteiktų tvirtą pagrindą po kojomis. Įmonėje esame subūrę specialistų komandą, kuri operatyviai sprendžia užsieniečių įdarbinimo formalumus bei bendrauja su būsimais darbuotojais ir aiškinasi jų poreikius“, – teigia T. Rupšys.
Visi prekybos tinkle „Maxima“ įdarbinti karo pabėgėliai iškart gauna papildomą sveikatos draudimą, todėl turi galimybę greitai bei patogiai naudotis privačių ir valstybinių gydymo įstaigų paslaugomis. Taip pat yra teikiamos nuotolinės anoniminės psichologų konsultacijos. Ukrainiečiams ir jų šeimų nariams „Maxima“ sudarė sąlygas mokytis lietuvių kalbos.