Verslas

„Atelier Investment Management“ įsteigė pirmąjį fondą Lietuvoje su išmokų pasirinkimo galimybe

Finansinių paslaugų holdingui „Gerovės partneriai“ priklausanti turto valdymo įmonė „Atelier Investment Management“ įsteigė atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą (IISKIS) „Gerovės kūrimo fondas“.

„Ne vienerius metus savo klientams padėdami valdyti jų turtą, pastebėjome, kad rinkoje labai trūksta ilgalaikio globalios strategijos fondo, kuris leistų investuotojams pasirinkti – ar norima tik auginti savo turto vertę, ar ir gauti pastovų finansinį srautą. „Gerovės kūrimo fondas“ leis dalyviams pasirinkti 1 proc. dividendus kas ketvirtį išmokančią arba juos kaupiančią klasę, o esant poreikiui, rinktis ir šių abiejų klasių derinį“, – naujojo fondo privalumus vardija šio fondo valdytojas Andrius Adomkus, „Atelier Investment Management“ investicijų valdymo vadovas.

IISKIS „Gerovės kūrimo fondas“ tikslas yra nepriklausomai nuo bendros rinkų krypties ar ekonominio ciklo fazės (angl. all-weather investing) uždirbti teigiamą grąžą ilguoju laikotarpiu, investuojant į skirtingas turto klases ir aktyviai keičiant portfelio sudėtį̨, taip išnaudojant vidutinės trukmės rinkos pokyčius. Lyginant su kai kuriais Lietuvoje populiarėjančiais neliečiamojo kapitalo (angl. endownment) fondais, „Gerovės kūrimo fondo“ investavimas pasižymės tuo, kad turės užtikrinti dalyviams galimybę reguliariai investuoti ir pasitraukti iš fondo, taip pat, esant tokiam poreikiui, fondas turės prieigą prie instituciniams investuotojams skirtų finansinių priemonių.

„Lyginamuoju indeksu nesuvaržytas fondas su globalia diversifikacija, priklausomai nuo požiūrio į vyraujančias tendencijas, galės finansinius instrumentus rinktis iš itin plataus spektro, nes jam atsiveria ne tik visos tradicinių turto klasių akcijų ir obligacijų rinkos, bet ir su jomis mažiau koreliuoti linkusios alternatyvaus investavimo rinkos – privataus ir rizikos kapitalo, privačios skolos, žaliavų, nekilnojamojo turto ir pan. Esant reikalui, pvz., per neapibrėžtumo laikotarpius, rizikai papildomai valdyti gali būti pasitelkiamas ir periodinis investavimas, kuris leidžia sumažinti rinkos svyravimų įtaką ilgalaikei investicijų grąžai“, – atsiversiančias galimybes investuotojams komentuoja A. Adomkus.

„Gerovės kūrimo fondas“ skirtas pasiturintiems klientams, kurie norėtų naudotis nepriklausomomis investicijų valdymo paslaugomis, tačiau dar nėra sukaupę tokio kapitalo, kad peržengtų šeimos biurų keliamą kartelę – fondas skirtas asmenims, investuojantiems nuo 125 tūkst. Eur.

„Atelier Investment Management” priklauso finansinių paslaugų holdingo „Gerovės partneriai“ kontroliuojamai įmonių grupei, kurią taip pat sudaro seniausias ir didžiausias Lietuvoje daugiašeimis finansų biuras – finansų patarėjo įmonė UAB „Gerovės valdymas“.

Pranešimą paskelbė: Vilius Oškeliūnas, UAB „Atelier Investment Management”

Parašykite komentarą