Politika ir teisė

Lietuva ir Jungtinė Karalystė – patikimos sąjungininkės

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) paraštėse susitiko su Jungtinės Karalystės Ministre Pirmininke Liz Truss, su kuria aptarė bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, dvišalių santykių plėtrą, karinės ir finansinės paramos Ukrainai bei Rusijos karo nusikaltimų tarptautiniu mastu įvertinimo klausimus. Tai yra pirmas Lietuvos vadovo ir naujosios Ministrės Pirmininkės susitikimas.

Prezidentas susitikime akcentavo, kad vertina aktyvų Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, o Jungtinės Karalystės indėlis į viso regiono saugumą yra itin reikšmingas. Šalies vadovas sveikino Jungtinės Karalystės iniciatyva suburtas Jungtines ekspedicines pajėgas ir išreiškė lūkestį, kad gynybinis bendradarbiavimas ateityje plėsis.

„Taika ir saugumas Europoje – mūsų bendras tikslas. Itin svarbu investuoti į saugumo didinimą ir toliau remti Ukrainą, nes būtent ten sprendžiasi Europos ateitis“, – teigė Prezidentas.

Lietuvos vadovas su Ministre Pirmininke aptarė Rusijos sukelto karo Ukrainoje eigą ir tarptautinės bendruomenės paramą Ukrainai. Prezidentas pabrėžė, kad dabartiniu laikotarpiu Ukrainai ypač svarbi karinė ir finansinė parama, kuri užtikrintų tiek pažangą kovoje su agresoriumi, tiek šalies ekonominį ir finansinį stabilumą.

Aptariant Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalius santykius, Prezidentas pažymėjo, kad turime ir toliau stiprinti mūsų ekonominius ir ypač prekybinius ryšius.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą