Politika ir teisė

D. Nausėdienė: emociškai tvirti ukrainiečiai – šalies atstatymo pagrindas

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį, vizito JAV metu, trišaliame susitikime su Ukrainos ir Lenkijos pirmosiomis poniomis Olena Zelenska ir Agata Kornhauser-Duda aptarė emocinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems asmenims.

Šalių pirmosios ponios aptarė, kaip efektyviai pasitelkti tarptautines organizacijas sprendžiant socialinius klausimus, iškilusius karo Ukrainoje laikotarpiu: ne tik bendrąją psichologinę pagalbą patyrusiems karo baisumus, bet ir emocinę pagalbą neįgaliais tapusiems asmenims.

„Ukrainos šalies atstatymas yra neįmanomas, jei nesustiprinsime ir jos žmonių. Reikia padėti Ukrainai sukurti greito reagavimo sistemą, užtikrinančią žmonių su negalia – tiek fizine, tiek emocine – gerovę. Tam turime susitelkti inicijuodami tarptautinį nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą ir pagalbos programas“, – teigė D. Nausėdienė.

Lietuvos pirmosios ponios teigimu, dėl Rusijos karo sukeltų sveikatos problemų smarkiai išaugs neįgaliųjų skaičius. Pasak jos, negalia gali sukelti skurdą bei atskirtį daugelyje šeimų, o šiuo metu karinę agresiją patiriančios Ukrainos socialinės apsaugos sistema nėra pajėgi susidoroti su tokiais iššūkiais.

Susitikime D. Nausėdienė su Ukrainos ir Lenkijos pirmosiomis poniomis kalbėjo apie galimybes tokiai pagalbai pasitelkti bendradarbiavimą su organizacijos „RaudonasisKryžius“ bendruomenėmis Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje,taip pat Ukrainos centrą Vilniuje bei tarptautinę organizaciją „Federation Global Initiative on Psychiatry“.

Vėliau antradienį D. Nausėdienė dalyvavo O. Zelenskos surengtame šalių bendraminčių pirmųjų ponių ir ponų susitikime. Šie pasaulio lyderių antrųjų pusių renginiai vyksta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos kontekste. 

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą