Politika ir teisė

Prezidento kalba JTGA: karas Ukrainoje nesibaigs taika, kol Ukraina neatgavo savo teritorinio integralumo

Niujorke prasidėjo 77-oji Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja (JTGA), į kurią susirinko viso pasaulio valstybių vadovai. .

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį kreipėsi į pasaulio lyderius. Savo kalboje didžiausią dėmesį Lietuvos vadovas skyrė Europos saugumo iššūkiams – Rusijos sukeltam karui, tarptautinės bendruomenės solidarumui su Ukraina, energetinio ir branduolinio saugumo klausimams.

Lietuvos vadovas akcentavo, kad ši JTGA sesija – kitokia nei visos prieš tai, nes šiemet viena Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė – Rusija – pradėjo nepateisinamą, neišprovokuotą ir neteisėtą karą prieš Ukrainą. Prezidentas teigė, kad nepaisant to, kad per pastaruosius septynis mėnesius šis karas skaudžiai palietė drąsiuosius Ukrainos žmones, agresoriui nepavyko palaužti ukrainiečių valios ir sumenkinti jų kovinės dvasios.

Prezidentas kreipėsi į pasaulio lyderius klausdamas, kiek dar tarptautinė bendruomenė pasiruošusi toleruoti nuolatinę Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narę, vykdančią užkariavimo ir naikinimo karą, šalį, kuri brutaliai pažeidinėja taisyklėmis paremtą pasaulio tvarką, šalį, kurios veiksmai trukdo mums visiems palaikyti taiką ir saugumą visame pasaulyje.

„Šis karas turi baigtis. Tačiau jis negali baigtis taika, kol Ukraina neatgavo viso savo teritorinio integralumo. Istorija rodo, kad vienintelis tvarus sprendimas yra atkirtis agresoriui“, – teigė Prezidentas. 

Šalies vadovas atkreipė JTGA dalyvių dėmesį į situaciją prie Zaporižios atominės elektrinės, kur Rusija dislokavo savo karines pajėgas ir ginkluotę bei nuolatos pasauliui grasina branduolinio ginklo panaudojimu. Prezidentas ragino viso pasaulio lyderius kolektyviai pasmerkti Rusijos veiksmus ir pareikalauti, kad ji nedelsdama ir besąlygiškai išvestų visus karius iš visos Ukrainos teritorijos, taip pat turi nutraukti neatsakingą ir pavojingą branduolinę retoriką bei elgesį. Pasak Prezidento, Rusija turi būti nubausta už karo nusikaltimus ir žiaurumus, o teisingumo ir atskaitomybės užtikrinimas yra gyvybiškai svarbus Jungtinių Tautų ir visos tarptautinės bendruomenės patikimumui.

Lietuvos Prezidentas JTGA sesijoje kalbėjo jau ketvirtą kartą.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą