Investicijos

Kretingoje jau naudojami elektroniniai mokinio pažymėjimai

Kretingoje pirmieji modernius elektroninius mokinio pažymėjimus (EMP) ketvirtadienį gavo Simono Daukanto pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jau kitą savaitę šioje mokykloje bus įdiegtos ir atsiskaitymo mokyklos valgykloje bei nemokamo maitinimo apskaitos sistemos, susietos ir veikiančios kartu su naujuoju EMP.

„Suprantame, jog atsisakyti senų įpročių bei diegti naujausias technologijas kartais gali būti ganėtinai sunku, tačiau tikimės, kad šios mokyklos pasiryžimas ir sėkmė, paskatins naujoves įsileisti ir kitas Kretingos mokyklas. Juolab, kad nuo šiol greta bus gyvas pavyzdys“, – sako Agnė Zalanskaitė, bendrovės „ID4S“ direktorė.

Nauji modernūs elektroniniai mokinio pažymėjimai šalies mokyklose diegiami nuo šių metų sausio. Dabar jais naudojasi apie 10 tūkst. moksleivių daugiau nei trylikoje Lietuvos miestų. Elektroniniai pažymėjimai ilgainiui turėtų pakeisti visus, iki šiol naudojamus, popierinius pažymėjimus.

Kitą savaitę Kretingos Simono Daukanto pagrindinėje mokykloje bus įdiegtos ir papildomos, su pažymėjimu veikiančios funkcijos. Atsiskaitymo mokyklos valgykloje sistema leis moksleiviams už pietus ar kitus maisto produktus mokykloje susimokėti naujantis savo EMP. Lėšas į šią kortelę mokiniams galės pervesti tėvai internetu arba įnešti grynaisiais pinigais valgykloje.

Taip pat mokykloje bus įdiegta nemokamo maitinimo apskaitos sistema. Ši sistema turėtų gerokai sumažinti darbo mokyklos administracijai, tinkamiausiai subalansuoti tokio maitinimo tiekimą. „Svarbu ir tai, jog vaikai, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, nebus diskriminuojami – jie savo maisto porcijas atsiims lygiai taip pat, kaip ir kiti moksleiviai“, – teigia A. Zalanskaitė.

Švietimo ir mokslo ministras 2012 m. gegužę pasirašė įsakymą dėl naujo pavyzdžio elektroninio moksleivio pažymėjimo išdavimo. Naujieji EMP šalies mokyklose diegiami palaipsniui – mokyklose, neįsidiegusiose elektroninių pažymėjimų, naudojami seno pavyzdžio popieriniai pažymėjimai.

Elektroninius mokinio pažymėjimus (EMP) diega 2012 m. įkurta įmonė „ID4S“, kurianti skaitmenines technologijas bei kūrybiškus sprendimus Lietuvos mokykloms. Kompanija siekia, jog priemonės, skirtos jaunų žmonių ugdymui Lietuvoje, atitiktų pasaulinius standartus ir tendencijas. Daugiau informacijos www.mokiniopazymejimas.lt.

Parašykite komentarą