Investicijos,  Technologijos

Kam reikalingos išilginio pjovimo staklės?

Medžio pjovimo staklės yra skirstomos į dvi grupes pagal tai, kaip jos pjauna medieną: skersinio pjovimo staklės ir išilginio pjovimo staklės. Jei skersinio pjovimo staklės yra gana kompaktiškos ir naudojamos ne tik medienos, bet ir akmens gaminių (plytų, trinkelių, bortelių ir t.t.) pjovimui, tai išilginio pjovimo staklės yra grynai medienai skirtas įrankis.

Jų pavadinimas jau sako, kad šios staklės pjauna ne skersai, o išilgai. Tai reiškia, kad lentą šios staklės gali perpjauti i dvi lenteles, o ne i smulkias dalis.

Kam reikalingos išilginio pjovimo staklės?

Išilginio pjovimo staklės yra skirtos medienos „smulkinimui“. Pavyzdžiui, turite lentą nelygiais kraštais, su šakomis. Jums reikia lygios 10 cm pločio lentos. Su rankiniu pjūklu tokios lentos perpjauti beveik neįmanoma. Elektrinis siaurapjūklis gali, tačiau labai sudėtinga, nes reikia susiręsti specialų „ožį“, ant kurio reiktų pritvirtinti lentą, tada pažymėti kraštus. Tai labai sudėtinga užduotis, o ir rankai sudrebėjus, rezultatas gali nedžiuginti. Išilginio pjovimo staklės išilgai lentos perpjauna labai greitai, paprastai ir efektyviai.

Vykdant įvairius statybos darbus namuose ir turint savo žaliavos, tokios staklės yra „must have“ kiekvieno meistro dirbtuvėse.

Ar galima pjauti skersai?

Tikrai taip, skersai galima nupjauti bet ką. Aišku, reiktų pasirūpinti, kad būtų pakankamai erdvės šalia staklių, kad galėtumėte užeiti iš šono. Taip išilginės staklės taps puikiu agregatu, galinčiu supjaustyti medienos atliekas ir paruošti jas kūrenimui židinyje arba šašlykinėje.

Išilginės pjovimo staklės pavojingos?

Itin dideliu greičiu besisukantis diskinis pjūklas yra labai pavojingas įrankis. Kiekvienais metais tokios staklės nusineša ne tik pirštus ar plaštakas, bet ir žmonių gyvybes. Juokauti ir atsipalaiduoti su šiuo įrankiu negalima. Būtina visada laikytis saugumo instrukcijų – dirbti su šalmu, akių apsauga, pirštinėmis, specialia nesiplaikstančia apranga, surištais ilgais plaukais. Nors dauguma staklių turi apsaugas, tačiau jos nėra idealiai tobulos ir pritaikytos įvairioms situacijoms. Būkite visada budrūs ir atidūs.

Kas naudojasi išilginio pjovimo staklėmis?

Jei gyvenate namuose, kur nuolatos vyksta įvairūs medienos apdirbimo darbai, jums šios staklės būtinos. Staklėmis naudojasi medinių namų statyba užsiimantys meistrai ir entuziastai, taip pat ūkininkams jos labai pravers. Privačiame namų kvartale gyvenantiems „kaimiečiams“ tokių staklių nereikia, nebent laisvalaikiu rūsyje mėgstama kurti baldus ar kitokius medienos dirbinius. Reziumuojant, išilginio pjovimo staklės yra medienos meistrų įrankis, neskirtas plačiosioms masėms.

Išilginio pjovimo staklių kaina priklauso nuo kelių dalykų:

  • Kuo daugiau funkcijų ir nustatymų staklės turi, tuo jos brangesnės.
  • Medžiagų. Jei staklės pagamintos iš metalo ir tvirtų lydinių, jos brangesnės.
  • Ar staklės turi reguliuojamo aukščio stovus ir atramas? Tada jos brangesnės.

Kadangi kaina gali skirtis net dešimt kartų, reikia tiksliai įvertinti savo poreikius ir išsirinkti geriausią variantą.

Parašykite komentarą