Buitis, Namai

Kokios yra ekologiškos šildymo sistemos?

Tradiciniai šildymo būdai žmonėms jau yra pabodę ir dažnai ne patys ekonomiškiausi kai imame juos lyginti su naujais šildymo būdais. Vis dažniau vartotojai galvoja apie tai kokią žalą gamtai daro jų pasirinkta šildymo sistema ir kaip tai sumažinti. Visa laimė, dabar yra gana daug naujų šildymo sistemų kurios tausoja aplinką ir jūsų namų ūkio ir šeimos biudžetą. Ar žinote, kokie yra ekologiški šildymo būdai?

Saulės energija

Pakelkime akis į dangų. Saulė šviečia bevei kasdien, tačiau vis dar tiek mažai namų Lietuvoje ant stogo turi saulės energiją surenkančius kolektorius. Valstybės parama tokioms šildymo sistemos galėtų būti ir didesnė, tačiau turime krizę kurios padarinius teks šalinti ilgai, todėl didesnę dalį pinigų tokios sistemos įrengimui teks pakloti iš savo kišenės. Saulės energija yra vienas daugiausia potencialo turintis energijos šaltinis, kurio išnaudojimą esame nepakankamai įsisavinę. Nors pradinės įrengimo sąnaudos yra didelės, turime nemokamą energiją ištisus metus. Šildymas saulės teikiama šiluma galimas energiją panaudojant vandeniui šildyti arba naudoti patalpo oro šildymui kas nėra populiaru Lietuvoje, labiau paplitę užsienyje.

Šiluma iš oro

Kur kas labiau Lietuvoje paplitęs šildymas oras oras. Tai vadinama sistema kurioje inverteris pastatytas lauke pagamina šilumą pučiama į namo vidų. Tai šiuo metu pats populiariausias ekologiškas ir efektyvus šildymo būdas. Panašus į šį ekologiškas šildymo būdas yra ir geoterminis. Skirtumas tik tas, kad šiluminė energija paimama iš grunto ir šildomas vanduo. Nors abi šios šildymo sistemos nėra pigios, žiūrėkite tai kaip į investiciją. Padidėjusi jūsų nekilnojamo turto vertė, privalumas parduodant ir mažos išlaidos už šildymą kas mėnesį.

Vėjo jėga

Vėjas toks pats nemokamas kaip saulė, tačiau pas mus retai kur ant namo pastebėsi nedideles vėjo jėgaines. Dar blogiau, žmonės netgi nežino, kad vėjo energiją galima pakeisti į šilumą. Pašildyti vandenį namuose galima iš vėjo sugeneruotos energijos, o tuomet kai jo nėra, naudoti elektrinį šildymą. Žinoma, norint turėti tokią sistemą ir ją išnaudoti geriausia, visų pirma reikia gyventi tokioje vietoje kur yra vėjuota. Bet kokiu atveju tai nėra paprasta sistema ir prieš galvojant apie įsirengimą, reikia pasikonsultuoti su specialistais.

One Comment

Parašykite komentarą