Buitis, Namai

Miegamasis, svetainė ir virtuvė: kaip tinkamai apšviesti šias būsto erdves

Niekas neturi tokios didelės įtakos kambaryje vyraujančiai atmosferai kaip jame veikiantis apšvietimas. Apšvietimas keičia nuotaiką, sukuria atitinkamą pojūtį ir gali įprasminti bei apibrėžti skirtingas būsto erdves, tokias kaip virtuvė, valgomasis, svetainė ir kt. Todėl jei jūs šiuo metu svarstote, kokie šviestuvai būtų tinkamiausi ir kaip galėtumėte atnaujinti savo būsto vidaus apšvietimą, vertėtų pasitelkti kelis praktiškus patarimus.

Bendri apšvietimo patarimai

Pastarieji patarimai gali būti pritaikyti daugeliui būsto erdvių ir leis jums lengviau suprasti, į ką vertėtų atsižvelgti ieškant naujų šviestuvų.

 • Kiekvienoje erdvėje pasistenkite pasitelkti bent tris skirtingus šviesos šaltinius: pagrindinį apšvietimą (lubiniai šviestuvai arba pakabinami šviestuvai), tikslinį apšvietimą (staliniai šviestuvai ar pastatomi šviestuvai) ir papildomą apšvietimą (sieniniai šviestuvai, įleidžiami šviestuvai, grindiniai šviestuvai ar kt.).
 • Užtikrinkite maksimalų natūralios šviesos patekimą į patalpas reguliariai valydami langus. Tai yra labai paprastas ir pigus sprendimas, kuris turi didžiulės įtakos vidaus patalpų apšvietimui.
 • Pasirinkite tinkamą šviestuvų spalvą. Balta spalva praleidžia daugiau šviesos, tačiau gali sukurti šaltesnį vaizdą, kai tuo tarpu spalvoti šviestuvai apšvietimą susilpnins, tačiau gali sukurti tiek šiltesnę, tiek ir šaltesnę atmosferą – priklausomai nuo to, kokie atspalviai bus pasirinkti.
 • Savo būsto vidaus interjere pasitelkite atspindinčius paviršius, pvz., veidrodžius, blizgius grindų ar metalinius interjero detalių paviršius, kurie atspindės šviesą ir pašviesins jūsų būsto erdves.
 • Rinkdamiesi apšvietimo sprendimus nepamirškite ir apie dekoratyvinius šviestuvus, kurie pasižymėtų originalia tekstūra ir suteiktų norimai būsto erdvei daugiau žavesio bei jaukumo.

Virtuvės apšvietimas

Kai kalba pakrypsta apie virtuvės apšvietimą, labai svarbu atminti, kad pasirinkti šviestuvai turėtų ne tik sukurti jaukią atmosferą, tačiau taip pat būti ir labai funkcionalūs, t.y. palengvinantys maisto gaminimą.

 • Šviestuvai po virtuvės spintelėmis gali tapti labai naudingais pagalbininkais ruošiant maistą. Todėl jei pagrindinio apšvietimo nepakanka, vieno mygtuko spragtelėjimu galite lengvai apšviesti jums reikalingas virtuvės vietas.
 • Apšvieskite tamsesnes virtuvės vietas, tokias kaip lentynos, spintelės ir kt. Tai suteiks jūsų virtuvei ne tik daugiau funkcionalumo, tačiau taip pat pavers jūsų virtuvę jaukesne ir gražesne.
 • Pakabinami šviestuvai gali būti labai funkcionalus sprendimas apšviečiant virtuvės salą ar valgomąjį stalą. Be to, tinkamai pasirinktas pakabinamas šviestuvas tokiu atveju gali tapti ir bene pagrindine virtuvės pažiba.

Miegamojo apšvietimas

Miegamasis yra bene pati svarbiausia kiekvieno būsto erdvė, kurioje yra praleidžiama daugiausiai laiko. Todėl ypatingai svarbu tinkamai pasirūpinti šios namų erdvės apšvietimu.

 • Ieškodami šviestuvų savo miegamojo kambariui turėsite didelę pasirinkimo laisvę, tačiau labai svarbu, kad atsižvelgtumėte ir į pasirenkamas lemputes, kurios turėtų skleisti šiltą šviesą, tokiu būdu sukuriant miegamojo erdvėje jaukesnę ir labiau atpalaiduojančią atmosferą.
 • Jūsų miegamajame turėtų būti ir stalinis šviestuvas bei pastatomas šviestuvas (toršeras). Tai taptų tikslinio apšvietimo priemonėmis, kurių pagalba galėtumėte skaityti ar užsiimti kita jus raminančia veikla prieš miegą.
 • Kokie lubiniai šviestuvai bus pasirinkti jūsų miegamajame labai tiesiogiai priklausys nuo miegamojo interjero, todėl pasistenkite į tai atsižvelgti.

Svetainės apšvietimas

Svetainė yra labai universali kiekvieno būsto erdvė, todėl svarbu, kad svetainės apšvietimas taip pat taptų universalus ir lengvai koreguojamas atsižvelgiant į norimą pasiekti rezultatą.

 • Svetainės erdvėje apšvietimą turėtumėte sluoksniuoti, pasirinkdami pastatomus ir stalinius šviestuvus, suderinami sieninius šviestuvus ir pakabinamus šviestuvus. Atsižvelgiant į svetainės interjerą galima rinktis ir šviestuvų sistemas, kurių pagalba apšvietimas galėtų būti lengvai koreguojamas.
 • Pasitelkite ir šviesos reguliatorius (LED dimerius), kurie jums suteiks galimybę bet kuriuo metu pakoreguoti svetainės erdvėje vyraujančią atmosferą, padidinant apšvietimą arba jį sumažinant. 
 • Apšvieskite tamsesnius svetainės kampus. Nepaisant to, kokį pakabinamą šviestuvą jūs bepasirinksite, svetainėje vis tiek bus bent keletas kampų, kurie liks tamsesni, todėl nepamirškite jų apšviesti. Tam gali puikiai tikti tiek pastatomi šviestuvai, tiek ir grindiniai šviestuvai. Tai kambariui suteiks daugiau jaukumo.

Daugiau informacijos apie šviestuvus galima rasti: E-Sviestuvai.lt

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą