Buitis, Namai

Kokį šilumos siurblių gamintoją rinktis?

Patalpų šildymo ir karšto buitinio vandens šildymo išlaidos sudaro daugiau kaip 60% vieno šeimos namų eksploatavimo išlaidų.Nuolatinis elektros energijos brangimas ir griežtų aplinkos apsaugos reikalavimų nustatymas yra priežastis ieškoti alternatyvių šilumos gamybos namams ir vandens šildymo būdų. Vienas iš jų yra šilumos siurblių naudojimas, nes gaunamos šilumos energijos kiekis yra kelis kartus didesnis už suvartotą elektros energiją. Šilumos siurblių veikimo principas grindžiamas šilumos energijos gavyba iš dirvožemio, požeminio vandens ir oro. Šilumos siurbliai namų šildymui neturi žalingo poveikio aplinkai.

Dauguma oro šilumos siurblių susideda iš lauko bloko, įrengto šalia namo ir vidinio bloko, esančio pastate. Oro ir vandens siurbliai yra sumontuojami viename iš namo kambarių. Kad tai būtų įmanoma, jie turi būti labai tylūs, kad savo darbu nesutrikdytų gyventojų ramybės. Viessmann prekės ženklo siūlomi šilumos siurbliai yra tokio tipo ir skirti montuoti patalpose. Tai užima mažai vietos ir puikiai tinka tiek naujiems, tiek modernizuotiems namams.

Kodėl verta apsvarstyti namų šildymą šilumos siurbliu?

  • mažesnės namo statybos išlaidos – renkantis šilumos siurblį nereikia statyti

kamino;

  • nereikia gaišti laiko ieškant geros kokybės kuro už prieinamą kainą. Kai

kuriems šilumos šaltiniams tai yra pagrindinė problema, daranti įtaką katilo ilgaamžiškumui, gedimams ir šildymo kainai.

  • šilumos siurblys yra vienas iš pigiausių eksploatuojamų šilumos šaltinių ir

nereikalauja sudėtingos priežiūros. Jo veikimas priklauso tik nuo tinkamų nustatymų ir įrenginio veikimo pritaikymo prie individualių vartotojų poreikių.

  • greita investicinių išlaidų grąža – realus investicijų atsipirkimo laikas yra nuo 5

iki 7 metų.

  • ilgas šilumos siurblio tarnavimo laikas.

Papildomas šilumos siurblio privalumas yra galimybė ne tik šildyti namus, bet ir vėsinti patalpą vasarą.

Parašykite komentarą