Buitis, Namai

Stogas: kiek kainuoja apdengti stogą 2022 metais?

Stogo dengimas yra svarbus bet kokio pastato statybos proceso etapas. Tai vienas brangiausių investicijų komponentų tiek medžiagų, tiek darbo sąnaudų atžvilgiu. Šiuo atveju veikia principas „kuo paprasčiau, tuo pigiau“, todėl norint sutaupyti, apie stogo konstrukciją reikėtų pagalvoti dar projekto pasirinkimo stadijoje. Jis gali nustatyti jo formą ir net naudojamų medžiagų tipą. Taigi čia sužinosite, kas tiksliai įtakoja stogo statybos kainą ir kaip galite sumažinti tokio tipo išlaidas.

Pastato statyba yra brangus reikalas, kuris dažniausiai apima kone visą biudžetą, o kartais net reikalauja, kad užsakovas imtų banko paskolą. Jei jūsų biudžetas ribotas, turite pasirinkti paprastus sprendimus, kurie padės jums sutaupyti. Jei be stogo dengimo jus domina ir įvairių konstrukcijų statybų kaina, rekomenduojame apsilankyti čia: https://www.borga.lt/angarai-kaina/

Grįžtant prie pagrindinės šio straipsnio temos: kuo paprastesnė stogo šlaitų forma, tuo mažesnė bus stogo statybos kaina.

Stogo konstrukcija – kodėl toks svarbus stogo statybos procesas?

Tiesą sakant, vienas iš svarbiausių žingsnių, kuriant pastatą yra stogo dengimas. Žingsniai, vedantys į tai, turėtų būti gerai apgalvoti ir suplanuoti architektų arba objekto vadovo. Kodėl? Nes patikimai ir profesionaliai įgyvendinus stogo konstrukciją, pastato vidus bus apsaugotas nuo visų išorės veiksnių, ypač nuo oro sąlygų.

Jei stogas dėl kokių nors priežasčių bus apleistas, tai gali būti pražūtinga klaida daugeliui metų į priekį. Todėl per daug taupyti, įgyvendinant šią objekto dalį, ar imtis tokios veiklos savarankiškai, neturint reikiamo pasiruošimo ir žinių nerekomenduojama.

Visų stogo santvaros elementų ir visos dangos atlikimas reikalauja žinių, patirties ir tikslumo. Todėl geriau juos patikėti patikimiems specialistams ir stogdengiams, su kuriais aptarsite stogo projektą.

Pastato stogas turi atlikti daugybę užduočių, tarp kurių yra pastato apsauga nuo kritulių ir stichijų arba lietaus vandens nutekėjimas – drenažo sistemos. Be to, tuo pačiu tai turėtų būti dekoratyvinis elementas ir užtikrinti tvirtą šilumos izoliaciją po juo esančioms patalpoms. Todėl jį gaminant reikia atsižvelgti į daugybę klausimų.

Stogo dangos kaina – nuo ko tai priklauso?

Jei statote komercinį pastatą, angarą – sandėlį ar ką nors panašaus – turėtumėte atkreipti dėmesį į trapecinės stogo dangos tipą. Tai vienas populiariausių pasirinkimų, dengiant tokio tipo pastatų stogus. Trapecinės stogo dangos kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Tačiau pagrindiniai kainos aspektai yra: medžiagos, iš kurios stogo danga yra pagaminta, taip pat pačio stogo projekto, kuriame nurodoma preliminari medžiagų samata. Šis principas galioja visoms stogo dangoms. 

Jei vis dėlto kalbame apie skirtingas stogo dangas, prisideda ir tokie aspektai, darantys įtaka stogo dengimo kainai, kaip montavimo sudėtingumas, papildomų tvirtinimo detalių kiekis ir pan.

Norime atkreipti bet kurio žmogaus dėmesį, kuris ruošiasi dengti, nesvarbu, ar tai gyvenamojo namo, ar komercinio pastato, angaro stogą. Kaip jau minėjome – stogo konstrukcijos sudėtingumas didžiąja dalimi lemia jūsų išlaidas, tačiau kalbant konkrečiai apie medžiagas, iš kurių yra gaminamos stogo dangos, šioje vietoje nederėtų taupyti. Jei rinksitės, pvz., sudėtingą stogo planą, tačiau investuosite į prastą stogo dangą – teks nusivilti. Toks sprendimas, tikėtina, ateityje pareikalaus dar daugiau išlaidų, nes arba stogą reiks nuolat taisyti, arba dengti iš naujo.

Parašykite komentarą