Sveikata

Kodėl svarbu atlikti estetinį plombavimą?

Nesuklysime sakydami, jog kiekvienas norime džiaugtis taisyklinga ir estetiška šypsena. Deja, pakitusi dantų spalva, nuskilę ar pažeisti ėduonies dantys dažnai kelią diskomfortą ir prisideda prie atsipalaiduoti trukdančių šypsenos kompleksų atsiradimo. Išspręsti šiuos ir daugelių kitų trūkumų galima pasinaudojus estetinio plombavimo paslauga. Šiame straipsnyje aptarsime, kuo ši procedūra ypatinga ir kodėl ji svarbi ne tik dėl estetikos, bet ir sveikatos.

Procedūra

Estetinis dantų plombavimas – tai odontologinė procedūra, kurios metu atstatomos dantų vagelės ir kauburėliai. Taip pat gali būti keičiama danties forma ir spalva. Trumpai tariant, atstatoma normali danties išvaizda bei funkcija. Dažniausiai estetinis dantų plombavimas taikomas priekiniams dantims, tačiau jis gali praversti ir tada, kai norima atstatyti krūminius. Svarbu, kad pasirinktas estetinis plombavimas Vilniuje ar kituose miestuose būtų atliekamas patyrusio, inovatyvius metodus taikančio specialisto.

Kada verta rinktis estetinį plombavimą?

Odontologinė procedūra dažnai pristatoma kaip būdas turėti gražesnius dantis ir šypseną. Tačiau dar vienas labai svarbus aspektas – atstatyta normali danties struktūra turi įtakos ir bendrai burnos sveikatai. Negydomi įtrūkimai, nudilimai ar skilimai ateityje gali tik didėti.

Apskritai, estetinės dantų išvaizdos pakitimui įtakos turi įvairūs veiksniai: maisto produktai, traumos, žalingi įpročiai ir kita. Šią procedūrą rekomenduojama rinktis, jei:

 • dantys yra pažeisti karieso;
 • norima pakeisti senas, parudavusias plombas;
 • dantys yra pakeitę spalvą arba ant jų atsirado dėmių;
 • norima atstatyti dantis po įvairių traumų;
 • norima pakeisti dantų formą;
 • dantys yra nusidėvėję, nutrupėję ar nuskilę;
 • norima apsaugoti krūminius dantis nuo sąkandžio žemėjimo.

Tai yra vienos iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į odontologus. Procedūros metu profesionalioje klinikoje tausojami sveiki danties audiniai. Paciento dantys nešlifuojami arba šlifuojami minimaliai, taip išsaugomas jų gyvybingumas.

Kodėl svarbu atlikti šią odontologinę procedūrą?

Kaip jau minėjome, estetinį dantų plombavimą dažniausiai vertiname kaip daugiausiai išvaizdai svarbią korekciją, tačiau ši procedūra taip pat pasižymi sveikatai naudingomis savybėmis. Kodėl tiksliau verta investuoti į gražią ir sveiką šypseną? Keli estetinės procedūros privalumai – ji:

 • saugo pažeistus dantis nuo bakterijų ir neleidžia joms sukelti ligų;
 • apsaugo dantis nuo ėduonies;
 • sumažina dantų jautrumą;
 • saugo dantis nuo irimo.

Beje, estetinis gydymas gali būti atliekamas įvairaus amžiaus pacientams. Tai yra efektyvus trūkstamų ar pažeistų danties audinių atkūrimo būdas. Pasirinkę estetinę dantų plombavimo procedūrą, ne tik džiaugsitės gražia šypsena, bet ir sveikais dantimis.

Sveika ir patraukli šypsena leidžia visapusiškai mėgautis gyvenimu. Nepriklausomai nuo amžiaus, dantimis rūpintis patariama visada. Svarbiausia pasirinkti kompetentingus odontologus, kurie profesionaliai įvertins individualų atvejį ir paskirs tinkamiausią problemos sprendimo būdą. Domina ši odontologinė procedūra? Daugiau informacijos apie ją galite rasti paspaudę ant šios nuorodos: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-plombavimas/.

Parašykite komentarą