Laisvalaikis

Kaip seksas gali teigiamai veikti sveikatą?

Seksas ir sveikata – ko gero, teko girdėti, kad šios dvi sritys turi nemažai sąsajų. Vieni sako, kad reguliarūs intymūs santykiai poroje palaiko geresnę psichologinę būseną, kiti teigia, kad tai padeda išvengti tam tikrų ligų. Tačiau šiuos du dalykus sieja kur kas daugiau nei manome. Susidomėjote? Tuomet nieko nelaukite ir sužinokite daugiau.

Sumažėja stresas ir įtampa

Visų pirma, kokybiškas lytinis gyvenimas poroje teikia emocinę naudą. Besimylint pakyla endorfinų lygis, todėl nuslūgsta įtampa, pakyla nuotaika. Atsipalaidavęs kūnas veikia mintis, padeda susikaupti, atlikti koncentracijos reikalaujančias užduotis. Sakoma, kad seksas prieš miegą pagerina šio kokybę, leidžia geriau atsipalaiduoti.

Natūralu, kad artumas miegamajame prisideda prie tvirtesnio ryšio su antrąja puse formavimo. Galima sakyti, tai neatsiejama laimingų santykių dedamoji. Norite santykiams įpūsti aistros? Internete galite rasti įvairių aksesuarų. Nesvarbu, tai sekso žaisliukai, kūno kojinės ar peniuarai, viską galite saugiai užsisakyti vos keliais mygtukų paspaudimais.

Prostatos vėžio prevencija

Ar girdėjote mokslinį faktą, kad aktyvus seksualinis gyvenimas poroje – veikia kaip prevencinė vyrų prostatos vėžio priemonė? Nagrinėdami prostatos vėžio atsiradimo priežastis, „European Urology“ autoriai patvirtino, kad vyrai patirdami ejakuliaciją dažniau nei 21 kartą per mėnesį, 20 proc. sumažina riziką susirgti prostatos vėžiu. Panašu, kad seksas išties susijęs ne tik su darniais santykiais, bet ir sveikata.

Seksas lyg sportas?

Nors intymaus suartėjimo lyginti su treniruotėmis nereikėtų, faktas – fiziškai aktyvus seksas sudegintų kalorijų skaičiumi išties prilygsta sportui. Sakoma, kad intymaus suartėjimo metu sudeginama nuo 100 iki 230 kalorijų per pusvalandį, o glamonės ir bučiniai išlydo iki 100 kalorijų. Taigi, be emocinio artumo, mylintis abu partneriai geriną fizine sveikatą.

Pasirodo, kad nuo sveikų poros santykių neatsiejamas intymus gyvenimas prisideda ir prie geresnės kiekvieno iš partnerių sveikatos. Tiek emocinės, tiek fizinės. Jaučiate, kad išblėso aistra? Galbūt šie 3 faktai įkvėps drąsiau eksperimentuoti, ieškoti įkvėpimo ir naujų patirčių.

Parašykite komentarą