Buitis, Namai

Kodėl namie reikalinga rekuperacinė sistema?

Kiekvienas žmogus turi savo įsivaizdavimą, kaip turėtų būti įrengti patogūs namai. Vieniems svarbiausia išvaizda ir interjero dizainas, kitiems – įvairūs patogumai. Tačiau nesvarbu, kam teikiame pirmenybę, dauguma žmonių sutiks, kad norint, jog būste būtų jauku, jame turi būti optimali temperatūra – šaltesniais mėnesiais šilta, o šiltesniais – vėsu, bet visais metų laikais svarbus grynas oras.

80 proc. laiko praleidžiame patalpose, per dieną įkvėpdami nuo 15 000 iki 20 000 kartų.  Ar žinojote, kad užterštas oras jūsų namuose, biure ar mokykloje gali būti šimtą kartų blogesnis nei lauke?

Šiandien šilumos izoliacija šiuolaikiniuose pastatuose tampa vis veiksmingesnė. Viena vertus, taip taupoma energija, tačiau, kita vertus, užkertamas kelias oro mainams, kurie anksčiau vykdavo dėl pralaidžių pastato atitvarų ir nesandarių langų.

Didžiausias mūsų turtas – sveikata

Suaugęs žmogus per dieną įkvepia 22 000 kartų, per kuriuos sugeria 15-20 000 litrų oro. Su kiekvienu įkvėpimu įkvepiame nuo 40 000 iki 75 000 dulkių dalelių. Vos viename grame dulkių yra net 700 milijonų skirtingų dalelių, kurios gali kelti didžiulį pavojų sveikatai. Tas pats pasakytina ir apie mūsų vaikus – jei neužtikrinsime geros oro kokybės namuose, jie gali susirgti alergija ar net astma.

Namų vėdinimas

Prasta oro kokybė namuose skatina alergijos ir net astmos atsiradimą.Ore cirkuliuojančios smulkios dalelės ir mikrobai gali sukelti alergijos simptomus ar kitus negalavimus, pavyzdžiui, galvos skausmą, mieguistumą, svaigulį, dėmesio koncentracijos stoką, silpnumą, pykinimą, bendrą nuovargį ir net depresiją

Efektyvus patalpų vėdinimas su el-vent.com pagalba

Nenuostabu, kad vėdinimas su rekuperacija tampa vis populiaresnis, o klasikinės vėdinimo sistemos neturi kuo konkuruoti su tokia konstrukcija. Tai logiška, nes priverstinis vėdinimas su rekuperacija nėra daug brangesnis už įprastinį vėdinimą, o jo priežiūra yra elementari. Dėl šios priežasties daugelis žmonių mieliau pamiršta oro kondicionavimo įrangą, kuri kadaise buvo laikoma efektyviausia kartu su vėdinimo sistemomis. Rekuperacija yra daug naudingesnė tiek dėl efektyvaus elektrosenergijos naudojimo, tiek dėl sutaupytų šildymo išlaidų. Jo ekonominis efektyvumas prilygsta apšvietimui su energiją taupančiomis lemputėmis.

Parašykite komentarą