Pasitinkant 2020-uosius metus niekas net negalėjo įsivaizduoti, kiek daug pokyčių atneš šie metai. Dabar, skaičiuojant paskutines jų dienas, tapo akivaizdu, kad pandemija padarė didžiulį poveikį žmonių gyvenimams – keitėsi darbo, apsipirkimo, laisvalaikio įpročiai, santykiai su artimaisiais. Bendrovės „Samsung“ apklausos rezultatai parodė, kad kai kuriuos pandemijos metu atrastus hobius, išsiugdytus įpročius vartotojai planuoja ir toliau tęsti net ir pasibaigus karantinui.
Namų patogumas tapo prioritetu
„Samsung“ užsakymu atlikta apklausa išryškino didžiausius žmonių elgesio pokyčius pandemijos metu. 37 proc. apklaustųjų ėmė labiau rūpintis savo namais, palyginti su priešpandeminiu laikotarpiu. Beveik du trečdaliai žmonių prisipažino namų erdvę ėmę vertinti, kaip vietą, kurioje jie jaučiasi saugiausiai. Žmonių suvokimo apie namus pasikeitimas privertė pakoreguoti ir jų pirkimo įpročius. Net 33 proc. apklaustųjų pradėjo pirkti tokius daiktus, kurie prisidėtų prie emocinės ar sveikatos gerovės būnant namuose, o 37 proc. – tokius daiktus, kurie palengvina buitį.
Užsidarius naktiniams klubams, barams ir kitoms laisvalaikio praleidimo vietoms, stipriai sumažėjo žmonių poreikis prabangiems rūbams ar aksesuarams. Apklausoje paprašyti įsivaizduoti, kam išleistų papildomus pinigus, net 38 proc. apklaustųjų paminėjo išmaniuosius įrenginius arba buitinę techniką namams, o dizainerių rūbus (4 proc.) ir aksesuarus (3 proc.) rinkosi nedaugelis. Tai liudija apie pasikeitusius žmonių prioritetus ir norą gyventi kuo patogesnėje aplinkoje.
„Išaugus vaizdo skambučių kiekiui ir virtualių susitikimų populiarumui, mes sugebėjome išlaikyti ryšį su draugais ir artimaisiais kviesdami juos į svečius skaitmeninėje aplinkoje. Nenuostabu, kad žmonės pradėjo labiau domėtis išmaniosiomis technologijomis, kurias galima pritaikyti namuose. Mes taip pat pastebėjome išaugusį poreikį tiems produktams, kurie yra ne tik funkcionalūs, tačiau į namus gali atnešti ir džiaugsmo, pavyzdžiui, ausinės ar kolonėlės“, – tikina Liga Bite, „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.
Žmonės pamėgo rūpintis namų erdve, gaminti ir sportuoti
Net 41 proc. apklaustųjų tikino, kad tiek laiko praleidžiant namuose, jie ėmė užsiimti tokiomis veiklomis, kurioms anksčiau laiko neatrasdavo. Nauji hobiai ir įpročiai prigijo, todėl jų žmonės neplanuoja atsisakyti net pasibaigus pandemijai. 8 iš 10 apklaustųjų sakė, kad ir toliau žada daugiau gaminti namuose, 66 proc. – tęsti būsto atnaujinimą, o 60 proc. – ir toliau sportuoti namuose.
Naujai atrasta aistra maisto gaminimui namuose privertė žmones namų virtuvėse praleisti daug daugiau laiko nei įprastai, todėl daugiau nei pusė (52 proc.) apklaustų žmonių tikino planuojantys per ateinančius 12 mėnesių įsigyti naują buitinį prietaisą. Tuo tarpu sportui namuose itin pravertė sveikatingumui skirti išmanieji įrenginiai, todėl net 34 proc. žmonių teigė svarstantys įsigyti tam pritaikytą įrenginį per artimiausius metus.
„Technologijos padeda žmonėms palaikyti fizinę formą pandemijos metu. Šiais metais vartotojai pradėjo sportuoti namuose, domėtis virtualiomis treniruotėmis, todėl išaugo namų sportui pritaikytos įrangos ir išmaniųjų įrenginių, sekančių fizinį aktyvumą, poreikis. Panašu, kad šie išsiugdyti įpročiai išliks – žmonėms sportuoti namuose patinka. Išmaniųjų technologijų dėka jie gali prisijungti kone į bet kurią norimą treniruotę, o tai yra labai patogu“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.
Vaizdo skambučiai išliks populiarūs net po pandemijos
Beveik du trečdaliai (64 proc.) 25-34 metų apklausos dalyvių teigė manantys, kad išmaniosios technologijos karantino metu padėjo jiems palaikyti ryšius su artimaisiais ir draugais, o net 31 proc. iki 35 metų amžiaus žmonių tikino dalyvavę net virtualiuose pasimatymuose. Panašu, kad įprotis bendrauti su savo socialinio rato žmonėmis skaitmeninėje erdvėje prigijo, nes net 50 proc. žmonių mano, kad tai tęs net ir pasibaigus karantinui.
„Technologijos jau senai padeda žmonėms susisiekti vieniems su kitais, bet įdomu tai, kad nors realūs kontaktai ir yra ribojami, tačiau žmonės virtualių susitikimų nelaiko tiesiog „variantu B“. Apklaustieji tikino, kad bendravimas skaitmeninėje erdvėje jiems padėjo palaikyti išties prasmingus pokalbius ir ryšį su artimaisiais, net ir būnant toli vieniems nuo kitų. Tai yra ženklas, kad technologijos išties prisideda prie to, kad žmonių kasdienybė taptų patogesnė“, – sako L. Bite, „Samsung Electronics Baltics“ komunikacijos vadovė Baltijos šalims.