Sveikata

Kineziterapija, kas tai?

Kas tai yra kineziterapija tikriausiai galėtų atsakyti kiekvienas, kuriam teko susidurti su stipriomis traumomis, nes po jų kineziterapijos procedūros yra tiesiog neišvengiamos. Taip pat šis terminas dažniausiai žinomas ir jauniems tėvams, nes neretai šių paslaugų prireikia ir kūdikiams. Jeigu yra raumenų tonuso padidėjimas, mažylis nesivarto, neatsistoja pagal savo amžių, jam skiriama kineziterapija.Kineziterapeutai taip pat nuolatos dirba su profesionaliais sportininkais.

Graikų kalba šis žodis reiškia „gydymas judesiu“ ir tai yra absoliučiai unikalus gydymo būdas, kuriam nereikalingos jokios intervencijos ar vaistai. Procedūros metu tinkamų judesių pagalba organizmas pats geba atstatyti bei pagerinti kaulų, raumenų, kraujagyslių ir kitas funkcijas. Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad po traumos ilgą laiką nevaikščiojęs žmogus, procedūrų pagalba iš naujo atsistoja ant kojų. Būtent tai geriausiai atspindi ir pateisina šio termino „gydymas judesiu“ reikšmę.

Tiesa, tais atvejais, kai trauma labai sunki, pavyzdžiui, yra padaryti negrįžtami smegenų pažeidimai, atstatyti šių funkcijų jau nėra galimybės. Tačiau kineziterapija gali pagelbėti ir tuomet, kai jaučiami dideli skausmai, ribojantys žmogaus judėjimo galimybes. Priklausomai nuo to, kokia yra žmogaus fizinė būklė, gali būti taikoma aktyvioji arba pasyvioji kineziterapija https://alfasteps.com/paslaugos/kineziterapija/.

Jeigu asmuo yra fiziškai pajėgus pats atlikti mankštos ir sporto pratimus, tuomet jam yra taikoma aktyvioji kineziterapija. Jos metu asmuo pats atlieka pratimus su specialisto pagalba pagal jo sudarytą programą. Priešingu atveju, jeigu asmuo patyręs stiprią traumą arba yra po operacijos ir pats negali atlikti pratimų, taikoma pasyvioji kineziterapija. Jos metu pratimus ir įvairaus tipo masažus, pagal paciento poreikius, atlieka pats kineziterapeutas.

Kineziterapijos esmė – laipsniškai didinti krūvį viso proceso metu, individualus pritaikymas bei sistemiškumas. Žinoma, procedūroms atlikti būtina naudotis tik profesionalų paslaugomis.

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą