Buitis, Namai

Skardinės stogo dangos privalumai

Nuosavų namų savininkai ieškantys ilgaamžių stogo dangų visuomet svarsto apie skardinės stogo dangos privalumus ir trūkumus. Šiandien nusprendėme pakalbėti vien tik apie šios dangos privalumus. Skardinė stogo danga reikalinga ne tik naujai statomiems namas bet ir renovuojamies bei komercinės paskirties pastatams. Dėl kokių privalumų vartotojai renkasi skardą vietoje kitų dangų? Tai lemia daug šios dangos privalumų.

Ilgaamžiškumas

Metalinis stogas normaliomis sąlygomis gali tarnauti iki 50 metų ir ilgiau. Tuo tarpu kitų dangų ilgaamžiškumas siekita tik 20-30 metų. Tokiu ilgu tarnavimo laiku dar gali pasigirti nebent čerpės. Pasirinkus tokią stogo dangą, praktiškai nieko remontuoti ar keisti nereikės. Tutėtų užtekti visam gyvenimui ir tik visiškai nusidėvėjus ar prakiurus jūsų vaikams teks dengti stogą iš naujo.

Atsparumas

Jeigu skardos stogas sumontuotas teisingai, jam nebaisūs joks viėjas, lietus ar sniegas. Blogiausia kas gali atsitikti tai tik pelėsių ir samanų augimas tose vietose kur kaupiasi dulkės. Tai yra tos vietos aplink varžtus ir bangelių lenkimo linijoje. Skardos stogą dengti reikia labai atsargiai, bet koks skardos įbrėžimas iki metalo yra labai rimta priežastis korozijai. Pažeistas vietas reikia iš karto užtepti gamintojo rekomenduojamu gruntu ir dažais.

Gero kainos

Iki šiol dar išlikusi nuomonė, kad skardniniai stogai yra brangūs. Tai yra mitas. Žinoma, jei norite matinės išsirtinio atspalvios stogo dangos su pačiu atspariausiu padengimu, stogas kainuos dvigubai daugiau. Renkantis paprastesnius sprendimus ir standartines spalvas, stogo kaina nėra tokia didelė kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Turėkite omenyje, kad už stogą mokate tik vieną kartą gyvenime, tad padalinus iš metų skaičiaus, kaina išties maža.

Dar keli faktai

Nors dauguma stogo dangų yra tamsios spalvos, tačiau galite nustebti sužinoję, kad jie atspindi saulės energiją ir sumažina namo vėsinimo poreikį iki 15 proc. Stogo skarda yra gaminama iš perdirbto metalo ir tai yra džiugu, nes pasirinke tokią dangą jūs prisidedate prie atliekų mažinimo pasauliniu mastu. Tam tikrų stogo dangų neįmanoma perdirbti, todėl jūsų pasirinkimas šiuo klausimu yra labai svarbus.

Parašykite komentarą