Verslas

„Fintech“ sektorius kyla žaibišku greičiu – finansiniai rodikliai per metus augo dvigubai

Lietuvos finansinių technologijų („fintech“) sektorius demonstruoja spartų augimą – lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, bendros Lietuvos banko licencijuotų „fintech“ įmonių sugeneruotos pajamos išaugo daugiau nei dvigubai, rodo 2020 metų pirmojo ketvirčio duomenys. Sektoriaus atstovų teigimu, augimo neprislopino net karantinas, o vyraujančios tendencijos artimiausiu metu turėtų išlikti nepakitusios.

Per metus „fintech“ įmonių bendros pajamos išaugo 122 proc., nuo 9,6 mln. eurų per 2019 m. pirmąjį ketvirtį iki daugiau nei 21,3 mln. eurų per 2020 m. pirmąjį ketvirtį, rodo asociacijos „Fintech Hub LT“, vienijančios finansinių technologijų industrijos atstovus, analizė, atlikta remiantis Lietuvos banko duomenimis.

Bendra finansinių technologijų įmonėse per pastaruosius 12 mėn. visų atliktų mokėjimų suma minėtu laikotarpiu padidėjo du kartus ir siekė virš 15,2 mlrd. eurų, o saugoma klientų lėšų suma augo dar sparčiau nuo 248 mln. eurų iki 545 mln. eurų.

„Nenuostabu, kad bendros Lietuvos institucijų pastangos paversti Lietuvą „fintech“ centru Europoje  po truputį atsiperka ir duoda vaisių – daugelis „fintech“ įmonių savo apyvartas bei pajamas per metus išaugino bent kelis kartus, kas galiausiai virsta į papildomas investicijas, naujas aukštos kvalifikacijos darbo vietas ir sumokėtus mokesčius į valstybės biudžetą“, – sako Titas Budrys, „Fintech Hub LT“ vadovas.

Ryškėja sektoriaus lyderiai

2020 m. pirmąjį ketvirtį „fintechsektoriuje pagal didžiausias aptarnaujamų mokėjimų sumas lyderiauja „Paysera“, „GlobalNetint“ ir „ConnectPay“, pagal pajamų dydį pirmosiose vietose rikiuojasi „Simplex“, „Paysera“ ir „Wallter“, o didžiausi pagal klientų saugomas lėšas 2020 m. pirmojo ketvirčio metu buvo „Paysera“, „ConnectPay“ bei „Wallter“.

Vienos sparčiausiai augančių „fintech“ sektoriaus įmonių „ConnectPay“ vadovė Agnė Selemonaitė tvirtina, kad Lietuvoje veikiančios „fintech“ įmonės yra pakankamai lanksčios ir gerai prisitaikančios prie besikeičiančių rinkos sąlygų. Prie jų augimo prisideda ir nuoseklus „fintech“ bendrovių palaikymas šalies viešajame sektoriuje bei dėl karantino pasikeitęs vartotojų ir įmonių elgesys, perkėlęs didelę dalį apmokėjimų į skaitmeninę erdvę.

„Kol kas stebime išaugusį mokėjimų skaičių ir didėjančią klientų saugomų lėšų sumą. Per pirmus šių metų ketvirčius įmonės pajamos jau viršijo visų 2019 m. pajamas ir siekia 1,8 mln. eurų“, – sako A. Selemonaitė.

„ConnectPay“ vadovė priduria, kad nepaisant to, jog įmonės komanda per pastaruosius 6 mėnesius augo beveik dvigubai, planuojamas ir tolimesnis darbuotojų skaičius didinimas, ypač mokėjimų stebėsenos, klientų pažinimo, teisinės atitikties ir klientų patirties komandose.

Karantinas daug įtakos neturėjo

Anot „Fintech Hub LT“ vadovo, finansinių technologijų industrijos įmonių augimo pasaulį sukaustęs karantinas bent kol kas sektoriaus prislopinti neturėtų. Jis pažymi, kad dauguma „fintech“ verslų jau iš anksto buvo pasiruošę adaptuotis prie susiklosčiusios situacijos bei žada ir toliau plėstis.

„Koronaviruso pandemija finansinių technologijų sektorių paveikė mažiau – norint gauti licenciją, šios įmonės iš anksto turėjo būti paruošusios nuotolinio darbo galimybes savo darbuotojams, įsivertinusios rizikas. Be to, didžioji dalis „fintech“ industrijos finansinių paslaugų yra teikiamos išvengiant fizinio kontakto, todėl karantino metu jos tapo dar paklausesnės“, – teigia T. Budrys.

A. Selemonaitė pažymi, kad „ConnectPay“ plėtros planų karantinas nepakeitė: „Šį ketvirtį startuos mūsų mokėjimų inicijavimo paslauga, o metų pabaigoje – SEPA momentiniai mokėjimai. Karantino pradžioje startavo ir mūsų mobili programėlė, taip pat nuolatos diegiami teisinės atitikties bei pinigų plovimo prevencijos užtikrinimo įrankiai.“

Apie „Fintech HUB LT“

Asociacija „Fintech HUB LT“ Lietuvoje vienija apie 40 finansų technologijų įmonių. Asociacijos misija – vienyti „fintech“ rinkos dalyvius Lietuvoje, padėti kurti palankias sąlygas jų veiklai ir prisidėti prie Lietuvos tapimo „fintech“ traukos centru ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europos Sąjungoje.

Pranešimą paskelbė: Greta Jankaitytė, UAB „Gravitas Partners”

Parašykite komentarą