Buitis, Namai

Katilų montavimo ypatumai

Įrenginėjantys nuosavus namus ir planuojantys įsigyti šildymo katilus neretai mąsto apie galimybę atlikti visus darbus savarankiškai. Tokio pasirinkimo naudų yra kelios:

  • Kai kurių katilų montavimą tikrai galima atlikti net neturint daug patirties šioje srityje. Be to yra galimybė rasti nemažai informacijos apie tokių darbų atlikimą.
  • Tokių darbų atlikimas nėra reglamentuojamas ir jiems nėra būtina samdyti specialistus.
  • Kartais pagrindine priežastimi tampa noras sutaupyti, įsitikinus kad katilų montavimo paslaugos yra labai brangios.

Neabejotinai šie faktai gali tapti stipriu argumentu savarankiško montavimo naudai, tačiau visgi kalba eina apie įrangą, nuo kurios priklauso ne vien namo šildymas bet ir jame gyvensiančių žmonių saugumas. O vertinant tai, kad pastaruoju metu yra atsiradęs didžiulis siūlomos produkcijos asortimentas tai specialistų samdymas neatrodo labai blogu sprendimu. Montuojant katilus reikia įvertinti daugybę detalių, kurios nepatyrusiam žmogui gali pasirodyti nereikšmingos ir išlieka kad ir nedidelių, bet rmtų klaidų tikimybė, dėl kurios tiek pats katilas, tiek ir visa šildymo sistema neveiks taip efektyviai, kaip turėtų.

Montuojant kieto kuro katilus, svarbu turėti tinkamai vėdinamas patalpas, kuriose oras bus pastoviai keičiamas ir žinoma neįmanoma išsiversti be dūmtraukio. Tokiose patalpose negalima saugoti sprogių ir degių medžiagų, kurios kelia pavojų aplinkiniams. Jei katilas yra naudojamas vandens šildymui, tai svarbu rūpinti tinkamu vandens kiekiu sistemoje, ir žinoma neleisti jam įkaisti iki aukštų temperatūrų, dėl kurių galia atsirasti garai ir kilti hidraulinio smūgio pavojus. Įmonės, siūlančios šildymo įranga, ir jos montavimo paslaugas apsiima įvertinti visus ypatumus ir ne tik parinkti patį tinkamiausią sprendimą, bet ir įsitinkins, kad jo veikimas bus efektyvus, bei nekels jokio pavojaus gyventojams.

Parašykite komentarą