Kas yra kryžmeninio klubo sąnario disfunkcija. Jam būdingas priekinis dubens pakrypimas (išlenkta apatinė nugaros dalis).Pastaraisiais metais mes daug girdėjome apie blogą užsitęsusio sėdėjimo poveikį. Straipsniai, tinklaraščių įrašai ir TV naujienų segmentai nurodo kylančius skausmus ir ligas dėl sėdimo gyvenimo būdo namuose (ar mokykloje). Kasdien ilgai sėdint skatinamas raumenų ilgio ir jėgos disbalansas. Asmeniniams treneriams ir judesio specialistams kyla klausimas, kaip padėti pašalinti šį disbalansą.
Šalutinis sėslaus gyvenimo būdo poveikis dažnai pasireiškia juosmens, dubens ir klubų komplekse, kur dėl būklės, vadinamos apatinio sukryžiuoto sindromu, padidėja klubo sąnario pakrypimas į priekį, kuris sutampa su per dideliu apatinės nugaros lanku.Nuolat laikydami šią statinę padėtį, galite sukurti raumenų disbalansą dubens srityje arba prisidėti prie jo. Deja, ši netolygi raumenų trauka daro poveikį ne tik juosmens, bet ir dubens-klubo kompleksui, stipriai veikiančiai ir viršuje bei apačioje esančius regionus.
Svarbu stebėti dubens sritį, nes ji sujungia viršutinę ir apatinę kūno dalis. Einant mūsų dubuo juda į priekį ir atgal, sukasi ir pakrypsta, kai kojos siūbuoja kiekviename žingsnyje. Pečiai ir rankos siūbuoja priešais kojas. Dėl tokio pasukimo apatinė nugaros dalis ir klubai yra lemiami kūno vientisumui. Jei dubens srities raumenys nesinchronizuojami, atsiranda įvykių grandinė, galiausiai galinti sužeisti ir tuo pačiu atsiranda nugaros skausmas.
Ilgai sėdint susidaro per daug ir nepakankamai raumenų raumenys klubo srities priekyje ir gale. „Sukryžiuotas“ reiškia pernelyg aktyvių raumenų (ir galbūt įtemptų ir sutrumpintų) kryžminimo modelį, kai priešingos kryžminimo funkcijos yra nepakankamai aktyvios (o galbūt pailgėjusios ir silpnos).Šis bendras teiginys paaiškina galimą indėlį į šią laikysenos savybę. Turėsite atlikti papildomus vertinimus, kad tiksliai nustatytumėte, kas sukelia individualaus kliento laikysenos problemas.