Darbas ir karjera,  Verslas

Kaip apsisaugoti nuo pavojų darbo aplinkoje?

AAP – tai asmeninės apsaugos priemonės arba įranga, kurią naudojate savo saugumui užtikrinti.

Naudokite AAP visada ir visur, kur reikia. Laikykitės naudojimo instrukcijų, jas gerai prižiūrėkite ir reguliariai tikrinkite, ar jos vis dar tinkamo saugumo. Bet kada kokią apsaugą naudoti?

1. GALVOS APSAUGA 

Šalmo dėvėjimas suteikia apsaugą nuo galvos traumų. Pasirinkite tvirtą šalmą, pritaikytą darbo sąlygoms. Šiomis dienomis galite rasti daugybę elegantiškų dizainų ir galite pasirinkti papildomų variantų, tokių kaip reguliuojami vidaus diržai ir patogios prakaito juostos.

2. APSAUGOKITE AKIS

Akys yra sudėtingiausia ir trapiausia mūsų kūno dalis. Kiekvieną dieną daugiau nei 600 žmonių visame pasaulyje susižaloja akis dirbdami. Dėl geros poros apsauginių akinių šių sužalojimų galima išvengti. Ar susiduriate su ryškia šviesa ar infraraudonaisiais spinduliais? Tada suvirinimo akiniai arba skydas yra ideali apsauga!

3. KLAUSOS APSAUGA

Ar dirbate aplinkoje, kurioje yra didelis garso lygis? Tokiu atveju labai svarbu pasirūpinti klausos apsauga. Ausų kištukai yra labai patogūs, tačiau patogios ir ausinės, nes jas galima greitai užsidėti arba nusiimti.

4. APSAUGOKITE KVĖPAVIMĄ

Nešioti kaukę darbe nėra prabanga, tikrai ne tada, kai liečiasi su pavojingomis medžiagomis. 15 % ES dirbančiųjų dirbdami savo darbą įkvepia garų, dūmų, miltelių. Kaukės nuo dulkių apsaugo nuo smulkių dulkių ir kitų pavojingų dalelių. Jei medžiagos tikrai toksiškos, naudokite visą veidą dengiančią kaukę . Ji tvirtai prilimpa prie veido, kad apsaugotų nosį ir burną nuo kenksmingos taršos.

5. APSAUGOKITE RANKAS TINKAMOMIS PIRŠTINĖMIS

Dažnai sužalojamos rankos ir pirštai, todėl labai svarbu juos tinkamai apsaugoti. Priklausomai nuo sektoriaus, kuriame dirbate, galite pasirinkti pirštines įvairioms reikmėms :

  • apsauga nuo vibracijos
  • apsauga nuo aštrių medžiagų įpjovimų
  • apsauga nuo šalčio ar karščio
  • apsauga nuo bakteriologinių pavojų
  • apsauga nuo praskiestų cheminių medžiagų aptaškymų.

6. KOJŲ APSAUGA 

Net kojoms reikia tvirtos apsaugos. Apsauginiai batai (Sb, S1, S2 arba S3 tipai ) ir batai (S4 arba S5 tipo) yra idealus sprendimas apsaugoti pėdas nuo didelio svorio. Neslystantis padas yra naudingas dirbant drėgnoje aplinkoje, jei žinote, kad 16,2% visų nelaimingų atsitikimų darbe sukelia užkliuvimo ir paslydimas. Specialios kojinės gali suteikti papildomo komforto.

7. DĖVĖKITE TINKAMUS DARBO DRABUŽIUS

Perpildytose dirbtuvėse labai svarbu užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams. Štai kodėl geras matomumas darbe yra būtinas: gerai matoma striukė ir kelnės iš tvirto audinio gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų. Geriausi darbo rūbai Kaune pagal kiekvieno skirtingus poreikius tik čia: “Atvila” – mūsų fizinėje arba internetinėje parduotuvėje. 

BLOGIAUSIAS SCENARIJUS

Prevencija yra geriau nei gydymas. Visuomet yra protinga pasiruošti blogiausiam. Klasikinis pirmosios pagalbos rinkinys yra ne prabanga, o pirmosios pagalbos rinkinys akims taip pat gali būti svarbi pirmoji pagalba. Jei darbuotojas liečiasi su cheminėmis medžiagomis, būtinas apsauginis dušas , kad jis bet kuriuo metu galėtų nuplauti medžiagas nuo kūno.

NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ PREVENCIJA: PIKTOGRAMOS

Protinga būtų ne tik paruošti dirbtuves nelaimingiems atsitikimams, bet dar protingiau organizuoti dirbtuves taip, kad neįvyktų rimtų nelaimingų atsitikimų. Paprastas būdas padaryti savo dirbtuvę saugesnę – naudoti piktogramas: nurodančius degias medžiagas, būtiną klausos apsaugos priemonių naudojimą, nurodant avarinius išėjimus… 

Parašykite komentarą