Įvairenybės

Augintinių priežiūros taisyklės, apie kurias retai susimąstome

Kad ir kiek pastangų įdedame į savo augintinių priežiūrą, neretai atsitinka taip, kad pamirštame atlikti gana svarbias užduotis. Taip pakenkiame ne tik sau, bet ir savo mylimam keturkojui. Kokių taisyklių pamiršti nevalia ir kodėl?

Valgymo indelių pasirinkimas

Dėl savo gyvūnų stengiamės kasdien – perkame aukštos kokybės maistą, glostome juos ir mokome naujų komandų. Visgi, kartais to neužtenka ir reikia giliau pažvelgti į taikomus higienos principus. Didelė dalis šeimininkų nesupranta, kodėl augintinis negaluoja. Juk perkamas maistas yra tikrai iš patikimų tiekėjų, gal net rekomenduotas veterinaro. Kartais problema slypi tiesiog indelių pasirinkime ir valyme. Visų pirma, rekomenduojama rinktis metalinius, nerūdijančio plieno indus, kurie taip nerenka nešvarumų, juos gana paprasta išvalyti. Patartina nesirinkti plastiko gaminių, kadangi, auginant šunis, šiems gyvūnams toks indas gali pasirodyti kaip puikus žaislas, o ir šiaip ant jų greitai kaupiasi bakterijos. Svarbiausia, nepamiršti reguliaraus indelių valymo tam, kad išvengtumėte augintinio negalavimų.

Guolių ir žaislų plovimas

Gyvūnų mylėtojai labai džiaugiasi, kai jų gyvūnas pagaliau pripranta prie nupirktos miegamosios vietos. Puikiai žinome, kad kai kurie augintiniai mieliau rinksis kartoninę dėžę nei naują ir prabangų guolį. Pergalė šioje vietoje nereiškia, kad negalima prisiliesti prie augintinio lovos. Ją, kaip ir kasdien naudojamus žaislus, plauti būtina. Tai – idealūs daiktai kauptis nešvarumams ir bakterijoms. Kasdien naudojami atributai greitai apsineša, kadangi žaidimų metu keliauja iš vietos į vietą per visus namus, todėl juos pravartu išplauti bent kartą per mėnesį tam, kad išvengtumėte nemalonių pasekmių. Taip pat svarbu išsirinkti kokybiškus guolius ir žaislus tam, kad šie tarnautų kuo ilgesnį laiką. Tinkami guoliai šunims ir katėms – šeimininko laimės garantas. 

Tinkamas maisto laikymas

Dažnai suprasti tam tikras augintinio negalavimo priežastis yra tikras iššūkis. Atrodo, kad viskas reguliariai valoma, o gyvūnas irgi nerodo jokių konkrečių ženklų, kas sukelia problemas organizmui. Iš tiesų, tinkamas maisto laikymas gali kardinaliai pakeisti augintinio savijautą. Automatiškai maistą ar net vandenį tiekiantys įrenginiai yra puikus sprendimas tiems šeimininkams, kurie nori savaitgalius ilgiau praleisti lovoje ir nesirūpinti gyvūno mitybos režimu. Be to, tai yra labai higieniška inovacija, kadangi maisto tiekimas yra labai proporciškas, ėdalas neguli atviroje erdvėje ilgą laiką ir jame nesikaupia dulkės. Taip gyvūnas tikrai ilgiau gali džiaugtis gera sveikata, o jo šeimininkas – ramesne kasdienybe. 

Tinkamų valymo priemonių pasirinkimas

Valymas ne visada užtikrina saugumą. Kartais netinkamas priemonių pasirinkimas gali sukurti naujų problemų mūsų augintiniams. Cheminiu pagrindu gaminami purškalai gali būti toksiški tiek šunims, tiek katėms, todėl vertėtų pagalvoti apie ekologiškesnę alternatyvą. Tai ypač svarbu valant tokius paviršius, su kurias gyvūnas kasdien kontaktuoja. Maisto indeliai, įvairūs tinkamai kūno higienai palaikyti skirti įrankiai ir net tualetai turėtų būti valomi atidžiai ir su nekenksmingomis priemonėmis. Katės pasižymi didesniu jautrumu cheminėms priemonėms, todėl tiek tualeto, tiek kraiko pasirinkimas gali daug lemti tinkamai gyvensenai. Šioje nuorodoje rasite platų kačių tualetų pasirinkimą, kuris tikrai nenuvils: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/higienos-priemones/kaciu-tualetai.

Parašykite komentarą