Buitis, Namai

Kada reikalinga kapų renovacija?

Nors kapų paminklai ir kapų aksesuarai yra statomi taip, kad išliktų kuo ilgiau, laikas neišvengiamai juos žaloja. Kapų renovacija ar kapų tvarkymas ilgainiui tampa būtina paslauga. Vėjas, lietus, ledas ar oro tarša laipsniškai blogina memorialo būklę.

Nors yra reguliariai atliekamas kapų tvarkymas, paminklo ar kapavietės rėmo akmuo reikalaus atnaujinimo darbų tam, kad Jūsų mylimo žmogaus atminimo vieta atrodytų gražiai. Tačiau kada reikalinga kapų renovacija?

Pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį į tekstą ant paminklo. Kapų renovacija būtina, jei memorialo raštas yra nusidėvėjęs ir sunkiai įskaitomas. Šią žinutę ant paminklo reikėtų profesionaliai perdažyti, graviruoti, paauksuoti ar kitaip pataisyti, priklauso nuo paminklo dizaino ir Jūsų pageidavimų.

Kapų tvarkymas ne visada išsaugo paminklo ir kitų kapavietės plokščių spalvą. Jei paminklo spalva yra pasikeitus, netolygi, vietomis patamsėjusi ar nušviesėjusi, kapų renovacija yra būtina. Pakitusios spalvos paminklui reikės profesionalo dėmesio tam, kad akmuo nebūtų dar labiau pažeistas ir sugadintas.

Kapų renovacija turėtų būti atliekama specialistų, kadangi bandydami patys atlikti tokius darbus, galite dar labiau pažeisti akmenį. Kapų paminklai yra daromi iš įvairiausių akmenų, todėl kiekvienas jų skirtingai reaguoja į chemines medžiagas.

Kapų tvarkymas tai ne tik akmens nuvalymas, memorialas taip pat gali būti nušlifuotas, kad jo ankstesnė būklė būtų atkurta.

Kapų renovacija turėtų būti atliekama, jei paminklas ar visas kapo rėmas yra įtrūkęs. Natūralus dirvožemio judėjimas, sniegas, lietus, kruša ir ledas gali lėtai ardyti paminklą, todėl laikui bėgant įtrūkimai yra neišvengiami.

Kartais paminklo įskilimai nėra matomi plika akimi. Pastebėjus augančią žolę, stiebelius kylančius iš akmens, kapų renovacija yra būtina, kol akmuo dar smarkiau nėra pažeistas augmenijos. Žolė ir kitos piktžolės sparčiai judina cementą, jų šaknys gali ypač pakenkti akmeniui.

Žolė, samanos ir gebenės ne tik kelia paminklo byrėjimą, bet ir greitai keičia paviršiaus spalvą. Kapų tvarkymas ir kapų renovacija turėtų būti apsvarstyta, pastebėjus augalų augimą ant monumento.

Kapų renovacija turėtų būti taip pat atlikta pastebėjus paminklo, kapavietės rėmo grimzdimą. Dėl drėgno Lietuvos oro, toks akmens grimzdimas yra dažna problema.

Pastebėjus bent vieną iš šių kapavietės trūkumų, kapų renovacija ir kapų tvarkymas turėtų būti apsvarstytas, norint išlaikyti kapo pradinę išvaizdą.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą