Buitis, Namai

Židiniai – Jūsų namų jaukumas ir šiluma

Nuo neatmenamų laikų namuose deganti ugnis buvo siejama su šventumu, saugumu ir ramybe. Nors laikai keitėsi, rusenanti ugnis vis dar išliko jaukių namų simboliu. Šiuolaikiniai židiniai lengvai įrengiami ne tik nuosavuose namuose, bet ir butuose, todėl ugnies grožiu mėgautis tapo kur kas paprasčiau. Itin plati židinių stilių, formų ir dizaino pasiūla prisitaiko prie individualių pirkėjų poreikių ir siūlo praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes.

Židinys – ne tik šilumos, bet ir jaukumo, komforto simbolis. Jis visuomet bus pagrindinis traukos objektas, prie kurio susirenka visi šeimos nariai. Vis dėlto, neužtenka nueiti į prekybos vietą, išsirinkti židinį ir pastatyti jį svetainės viduryje. Nepamirškite, kad tapdamas interjero akcentu, židinys formuos ir bendrąją būsto atmosferą, todėl būtina pagalvoti apie židinio konstrukciją, apdailą ir spalvas, nepamirškite ir įrengimo darbų, kadangi židinys pats savaime nėra universalus produktas, tinkantis bet kuriai erdvei. Kad išvengtumėte brangiai kainuojančių klaidų, pasikonsultuokite su šios srities ekspertais, galinčiais atsakyti į visus jūsų klausimus.

Namų interjerą atitinkantys židiniai

Pirmasis darbas, kurį turite atlikti, – nuspręsti, kuriame kambaryje židinį statysite. Taip pat apsispręskite, kokią funkciją židinys atliks – ar norite efektyviai apšildyti gyvenamąsias patalpas, ar didesnį dėmesį ketinate skirti estetiniams sprendimas, o gal ieškote šių galimybių sintezės? Apsisprendus, būtina kalbėti apie židinio įrengimo darbus. Džiugu tai, kad daugelis modernių sprendimų leidžia įgyvendinti įvairias židinių idėjas, lengvai jas pritaikant net ir daugiabutyje.

Kitas svarbus klausimas – estetika. Kaip ir minėjome, židinys formuoja bendrąją būsto nuotaiką, todėl pagalvokite, koks židinys tiks jūsų namas. Pvz., jei pirmenybę skiriate skandinaviškam stiliui, rekomenduojame rinktis balto marmuro židinius, kurie jūsų namams suteiks subtilios elegancijos ir kurs švaros įspūdį. Jei vertinate klasiką, puikus sprendimas – prabangaus dizaino ketiniai židiniai. Jei norite namams suteikti daugiau jaukumo, nepamirškite papildomų dekoracijų, pvz., šalia židinio pastatykite pintinę su malkomis. Vertindami estetinius sprendimus, nepamirškite ir dūmtraukio. Siekiant išbaigtumo, dūmtraukis turi derėti prie sienos ir židinio dizaino.

Kad išvengtumėte brangiai kainuojančių klaidų

Židinio įrengimas – ne pats pigiausias malonumas. Deja, neretai net ir viena klaida gali pareikalauti didelių išlaidų. Kad to išvengtumėte, židiniu turėtumėte pradėti rūpintis dar būsto projektavimo pradžioje. Nepriklausomai nuo to, kad židiniai gali būti sieniniai, kampiniai, fasadiniai, įrengti patalpos centre ar tarp sienų, svarbu neužmiršti, kad židiniui reikės kamino, – o šio įrengimas gali sukelti nemažai nepatogumų. Jei kamino montavimas yra neįmanomas, visuomet lieka alternatyvūs sprendimai: dujiniai ar elektriniai židiniai, ypatingą vietą atrandantys šiuolaikiniame interjere.

One Comment

Parašykite komentarą