Bankai ir Draudimas,  Taupymo patarimai

Greitųjų kreditų įmonės pasirinkimo niuansai

Tūkstančiai žmonių kiekvieną mėnesį kreipiasi į greitųjų kreditų įmones siekdami gauti paskolą. Kreiptis tikrai yra kur: Lietuvoje veikia daugiau nei pusšimtis greitųjų kreditų įmonių. O jei reikalingas ne greitasis kreditas, o kitokio tipo vartojimo paskola, tai yra ir bankų, kredito unijų, tarpusavio skolinimo platformų bei neoficialių kanalų paskolai gauti.

Kai kurios iš šių kreditorių teikiamų paskolų vienas nuo kitos skiriasi iš esmės. Štai, paskolos iš žmonių per tarpusavio skolinimo platformas yra išduodamos kitaip nei kitos paskolos. Jų sąlygos, lyginant su greitaisiais kreditas, irgi skiriasi kardinaliai. Na, o kitų kreditorių siūlomos paskolos – beveik identiškos toms, kurias siūlo greitųjų kreditų įmonės.

Apie kiekvieną iš šių paskolų būtų galima kalbėti daug, nes jų pasirinkimo (ir išsirinkimo) niuansai taip pat yra saviti. Bet labiausiai paplitusia skolinimosi forma yra greitos paskolos, todėl mūsų skaitytojams turėtų būti aktualiausi patarimai renkantis būtent greitųjų kreditų įmonę.

Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius tokios įmonės pasirinkimo niuansus bei pasidalinsime svarbiausiais patarimais, kurie turėtų padėti sutaupyti. Skaitydami toliau galėsite susipažinti su dažniausiai greitųjų kreditų įmonių pateikiamų sąvokų paaiškinimais, „triukais“ padėsiančiais paspartinti greitųjų kreditų pasirinkimą, svarbiausiais pasirinkimo kriterijais ir kitais dalykais.

Svarbiausios greitųjų kreditų įmonių naudojamos sąvokos

Greitųjų kreditų įmonės privalo laikytis tam tikrų vartojimo kredito įstatymuose ir reglamentuose numatytų reikalavimų. Vienas iš tokių yra greitos paskolos pasiūlymas tik įstatyme numatytų palūkanų normos ribų rėmuose. Tokias paskolas teikdamos įmonės negali reikalauti mokėti palūkanų už kreditą, kurios viršitų numatytą skaičių.

Įdomu, kad ribojamas ne pats palūkanų dydis, o kitas rodiklis, žinomas kaip BVKKMN. Tai yra skaičius, kurį kiekvieną kredito įmonė yra įpareigota parodyti savo lankytojams internetinėje svetainėje. O jei kredito teikimu užsiimama ne internete, ši informacija vis tiek turi būti atvaizduota kartu su pasiūlymu.

Prieš šių raidžių raizginio atsirandantis skaičius yra daug tikslesnis ir geriau atspindi realią už paskolą mokamą kainą. Jame atsispindi daugelio naudojama metinė palūkanų norma, bet klientų patogumo vardan jo skaičiavimas įtraukia ir daugiau su kreditu susijusių mokesčių.

Jei jau nuspręsite rinktis greitųjų kreditų įmonę, pirmiausia lyginkite būtent tą skaičių, kuris atvaizduojamas prie BVKKMN.

Trumpa paieška padės susirasti reikiamą paskolą

Mes išskyrėme greitus kreditus iš kitų vartojimo paskolų. Bet pačius kreditus galime skirstyti pagal poreikį. Patys žmonės savo kalboje juos skirsto būtent taip ir kalba apie kreditus remontui, paskolas atostogoms, odontologo paslaugoms, baldams ir t.t.

Principe ta pati įmonė gali išduoti tą patį kreditą, o jūs jį galite panaudoti tokiems poreikiams, kokius tik turite. Tačiau taip yra ne visada. Kai kurie greitojo kredito pjūviai yra labai specifiniai, todėl jų poreikį patenkinti gali tik atitinkamos įmonės. Paskolos be pajamų yra vienos iš tokių. Negaunant pajamų reta įmonė sutiks suteikti paskolą. Net ne todėl, kad nenorėtų, bet todėl, kad ją riboja vartojimo paskolų įstatymas, neleidžiantis teikti paskolų, jei turimų įsipareigojimų aptarnavimas sudaro daugiau nei 40% pajamų, o pajamas – neviršija numatyto dydžio. Nors niuansų yra visokių ir kartais situacijos intepretavimas priklauso nuo įmonės.

Viso to kontekste, ieškant tokių įmonių, kurios siūlo paskolas bedarbiams ar paskolas apskritai neturintiems pajamų, geriausiai pasinaudoti paieška ir tiksliai įvardinti kokio poreikio paskolos ieškote. Tai padės išvengti bereikalingo ir nevaisingo užklausų siuntinėjimo kreditoriams, kurie neskolins be pajamų ar be darbo stažo gyvenantiems piliečiams.

Paskolos pasiūlyme galite slypėti visa esmė

Apie greituosius kreditus yra įprasta mąstyti kaip apie visiškai standartizuotą paslaugą, kurios sąlygos nekinta einant nuo vieno kliento prie kito. Jei lyginsime juos su asmeninėmis paskolomis, tuomet taip, tai tiesa. Pastarųjų sąlygos yra individualios ir pritaikomos asmeniškai kiekvienam klientui.

Šie skirtumai – realūs, tačiau greitieji kreditai taip pat turi savų skirtumų. Dažniausiai pasitaikantys skirumai: tarp senų ir naujų klientų. Kai kurios įmonės gali būti linkusios pritaikyti lojalumo nuolaidą nuolatiniams klientams. Dažnai toje pačioje įmonėje paskolas gaunantys klientai taip gali gauti vis pigesnes ir pigesnes paskolas, su sąlyga, kad jos grąžinamos laiku. Pasidomėkite tuo, nes galbūt galite gauti kreditą ne standartinėmis, o jums su lojalumo nuolaida pritaikotimis sąlygomis.

Yra ir priešinga medalio pusė: įmonės dar dažniau nei lojalumo nuolaidas siūlo pritaikyti naujo kliento nuolaidą. Tai reiškia, kad gali atsitikti ir taip: standartinė greitojo kredito įmonės paskola yra brangi, tačiau dėl to, kad ten niekada nesiskolinote, pritaikius naujo kliento nuolaidą, realios jums siūlomos sąlygos bus geresnės.

Šie patarimai – kelias į pigesnį kreditą

Šios pastabos ir patarimai turėtų padėti išsirinkti pigiausią kreditą siūlančią greitųjų kreditų įmonę. Pasinaudoję paieška, įvertinę konkrečiai jums taikomas kredito sąlygas ir visada atkreipę dėmesį į svarbiausią iš visų – BVKKMN – skaičių, jūs tikrai atsirinksite pigiausią paskolą.

Nors čia mes kalbėjome apie greitas paskolas internetu, šie patarimai, tinkamai pritaikyti, gali tikti ir kalbant apie bet kokias kitas paskolas. Sėkmės!

Parašykite komentarą