Sportas

Geriausiam Lietuvos sportininkui Danui Rapšiui įteiktas prabangusis SUV „Renault Koleos“

Europos plaukimo čempionu tapęs bei daugybę aukso medalių Pasaulio taurės varžybose iškovojęs Danas Rapšys metus pasitinka su nauju automobiliu. Pirmąjį 2020 metų penktadienį geriausiam Lietuvos plaukikui buvo įteikti naujojo SUV „Renault Koleos“ rakteliai. Keturiais ratais varomas prabangiai įrengtas visureigis pakeis anksčiau sportininko naudotą kompaktinės klasės „Kadjar“.

„Kelias į pergales susideda iš daugybės detalių, kurių viena – patogios ir saugios kelionės į treniruotes ir stovyklas. Šiuo požiūriu man būtinas talpus automobilis, kad galėčiau susidėti įvairius treniruočių reikmenis, ir pats jausčiausi patogiai. Dėl to labai norėjau „Koleos“, kurį jau teko išbandyti“, – perėmęs naująjį automobilį sakė D. Rapšys.

Plaukikui įteiktas SUV modelis yra vienas pirmųjų naujosios kartos „Koleos“ Lietuvoje. Jis išsiskiria prabangia įranga – plaukikas vairuos 190 AG „Blue dCi“ variklį bei keturių varančių ratų pavarą turintį visureigį su automatine „X-Tronic“ pavarų dėže. „Initiale Paris“ įrangos komplektą turinčiame modelyje yra keturios šildomos sėdynės, šildomas vairas, panoraminis stoglangis, o išorėje išsiskiria 19 colių skersmens lengvojo lydinio ratlankiai.

Specialus D. Rapšiui skirtas baltos spalvos modelis bus pažymėtas plaukiko lipdukais, tad jį bus galima atpažinti gatvėje.

„Renault“ jau daug metų bendradarbiauja su geriausiais Lietuvos sportininkais ir prisideda prie jų pasiekimų. Kokybiškos bei patogios kelionės – svarbi dalis sportininkų dienotvarkėje, tad džiaugiamės ilgus metus trunkančiu jų pasitikėjimu mūsų automobiliais. Linkime, kad naujasis modelis Danui atneštų dar daugiau pergalių, o jo vardą ateinančiais metais įsimintų kiekvienas lietuvis“, – teigia oficialaus prancūzų gamintojo atstovo Lietuvoje „Sostena“ „Renault“ vykdantysis direktorius Egidijus Gončarovas.

Galingesnis ir patogesnis

Naujasis „Renault Koleos“ išsiskiria galingesniais nei ankstesniame modelyje varikliais bei dar aukštesnio lygio komfortu. 190 AG „Blue dCi“ variklis yra 15 AG galingesnis nei ankstesnės kartos „Koleos“, tačiau yra labai ekologiškas – į aplinką išmeta vos 150 g/km CO₂ emisijų. Tiek 190, tiek 150 AG pasiekiantys griežtus ekologijos „Euro 6d TEMP“ standartus atitinkantys dyzeliniai „Blue dCi“ varikliai jau standartiškai yra komplektuojami su automatinėmis „X-Tronic“ pavarų dėžėmis.

„Koleos“ yra tikras visureigis su pažangia 4WD transmisija bei viena didžiausių segmente 190 mm prošvaisa. Naujasis modelis buvo bandomas sunkiomis sąlygomis bei įveikė daugiau nei 400 000 km įvairiose aplinkose, kuriose temperatūra svyravo nuo minus 25 iki plius 40 laipsnių.

Automobilyje sumontuotas pažangių vairavimo asistentų rinkinys ADAS: tai įspėjimai apie nukrypimą iš eismo juostos bei objektus nematomoje zonoje, kelio ženklų atpažinimo sistema, automatiškai perjungiamos LED tolimosios bei artimosios šviesos, 4 išorės kameros, suprojektuojančios 360 laipsnių vaizdą iš automobilio viršaus, adaptyvi kruizo kontrolė, autonominio stabdymo sistema su pėsčiųjų atpažinimo funkcija.

D. Rapšiui skirtame „Koleos“ modelyje sumontuota 13 garsiakalbių „Bose Centerpoint®“ garso sistema, o vertikaliame centrinės konsolės ekrane naudojant „Apple CarPlay“ ar „Android Auto“ galima matyti populiariausias išmaniojo telefono programėles.

Lietuvos metų sportininko 2019 apdovanojimą gavusiam D. Rapšiui „Koleos“ nėra pirmasis „Renault“ automobilis. Iki šiol jis naudojo kompaktinį šio gamintojo krosoverį „Kadjar“.

Parašykite komentarą