Laisvalaikis,  Transportas

Pinigai automobiliui įsigyti – paskola automobiliui ar automobilio lizingas

Nuosavos transporto priemonės būtinybė šiandien yra gerokai didesnė nei prieš dešimt ar dvidešimt metų. Dabar mūsų šalies keliuose kasmet yra eksploatuojama vis daugiau transporto priemonių – ir nemenka dalis jų yra visiškai naujos. Tai rodo, kad vartotojai savo kasdienį gyvenimą vis sunkiau įsivaizduoja be nuosavo automobilio. Be to, tai taip pat parodo, kad vairuotojams yra labai svarbu eksploatuoti kokybiškas, techniškai tvarkingas ir naujas transporto priemones. Tačiau joms įsigyti įprastai prireikia nemenkų investicijų, todėl labai dažnai tokiais atvejais pinigai automobiliui įsigyti būna gaunami iš oficialių kreditorių.

Todėl jei ir jūs šią akimirką svarstote apie galimybę kreiptis į kreditorius siekiant įsigyti naują transporto priemonę, turėtumėte pagalvoti apie keletą jums prieinamų pasirinkimų.

Paskola automobiliui

Paskola automobiliui yra vienas iš galimų pasirinkimų, kuris jau nuo seno yra tapęs pakankamai populiariu finansiniu instrumentu, padedančiu lengviau ir greičiau įsigyti norimą transporto priemonę.

Tačiau neretai vartotojai, kurie pirmą kartą svarsto apie automobilio įsigijimą kreipiantis į kreditorius, maišo paskolą automobiliui su automobilių lizingo paslaugomis. Nors šių dviejų sprendimų galutinis tikslas yra lygiai toks pats, vis dėlto, tai yra dvi skirtingos finansinės paslaugos.

Kuomet yra pasirenkama paskola automobiliui, dažnai vartotojams yra keliami mažesni reikalavimai. Tai reiškia, kad tokiu atveju perkamo automobilio vertė gali būti mažesnė (priklausanti nuo paties vartotojo pasirinkimo ir lūkesčių). Be to, vartotojui nebereikia turėti pradinio įnašo. Kuomet vartotojas gauna paskolą automobiliui, jis gali gautais pinigais įsigyti norimą transporto priemonę, kuri iš karto yra registruojama jo vardu. Jau nekalbant apie tai, jog tokiu atveju nereikia ir užstato. Taigi, žmogus, kuris automobilį įsigyja paskolos pagalba, savo įsigytu turtu disponuoja kaip nuosavu.

Automobilio lizingas

Tai yra antrasis sprendimas, kuris šiandien taip pat yra labai populiarus. Tačiau, kaip jau supratote, automobilio lizingas skiriasi nuo anksčiau minėtos paskolos automobiliui.

Pastarojo finansinio sprendimo atveju už perkamą automobilį pardavėjui sumoka ne jį perkantis asmuo, o pasirinkti kreditoriai (lizingo paslaugų teikėjai). Tai reiškia, kad automobilis, kuris yra perkamas lizingo pagalba, visą sutarties laikotarpį priklauso lizingo paslaugų teikėjams. Ir tik tuomet, kai visa lizingo sutarties suma yra padengiama, automobilis yra užregistruojamas vartotojo, kuris jį įsigijimo, vardu.

Labai dažnai automobilių lizingo atveju šių paslaugų teikėjai taiko įvairius apribojimus ir griežtesnes sąlygas, pvz., nustato, jog pirkimo metu transporto priemonė negali būti senesnė nei 5 metai arba pasibaigus lizingo sutarčiai automobilio amžius negali būti senesnis nei 10 metų. Taip pat gali būti nustatomi atitinkami reikalavimai, susiję su automobilio kaina. Perkant automobilį lizingu iki tam tikros lizingo bendrovės nustatytos sumos, galima išvengti KASKO draudimo reikalavimo. Tuo tarpu, jei automobilio vertė yra didesnė, tuomet klientui gali būti taikomas KASKO draudimo reikalavimas. Pastaruoju atveju lizingo būdu įsigytas automobilis KASKO draudimu privalo būti draudžiamas visą lizingo sutarties galiojimo laikotarpį.

Taip pat lizingo bendrovė gali taikyti (ir dažniausiai taiko) pradinio įnašo reikalavimą. Šiuo atveju įnašas gali skirtis atsižvelgiant į lizingo bendrovę, konkretaus automobilio vertę, lizingo terminą ar kitus veiksnius.

Pabaigai

Taigi, galvojant apie automobilio įsigijimą ne savo asmeninėmis lėšomis, naudinga įvertinti paskolos automobiliui ir automobilių lizingo paslaugų privalumus bei trūkumus.

Jei norite įsigyti mažesnės vertės transporto priemonę, neturite galimybės (arba nenorite) mokėti pradinio įnašo ir taipogi nenorite naudotis KASKO draudimu, galite rinktis paskolą automobiliui, kurios atveju galėsite nevaržomai įsigyti bet kurį jūsų pasirinktą automobilį.

Tuo tarpu, jei galvojate apie didesnės vertės arba visiškai naują transporto priemonę, jums galėtų efektyviau pagelbėti automobilių lizingo paslaugos, tačiau tokiu atveju turėtumėte pasirūpinti pradiniu įnašu ir įsigytą automobilį apdrausti KASKO draudimu.

One Comment

  • gerdunka222

    Šiaip visai viskas paprastai vyksta, tik svarbu pas gerus specialistus nueiti ir ne pas vienus, o kelis, kad išsirinkti geriausią galimą jūsų atveju pasiūlymą.

Parašykite komentarą