Sportas

Aptartos vandens sporto problemos ir galimybės Klaipėdos rajone

Antradienį Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi ir su Savivaldybės vadovais susitiko VšĮ „Spotas“ vadovas Girmantas Neniškis. Vizito metu diskutuota dėl banglenčių sporto infrastruktūros plėtros ir žvejų uostelio Karklėje įrengimo galimybių, aptartas tolimesnis bendradarbiavimas.

Klaipėdos rajono savivaldybės merui Broniui Markauskui, jo patarėjai Tomai Tuzovaitei-Markūnienei ir Administracijos direktoriui Artūrui Bogdanovui Girmantas Neniškis pristatė savo veiklą. „Prieš 10 metų pirmą kartą žmonėms pasakėme, kad Lietuvoje yra bangų ir čia galima plaukioti banglentėmis. Turiu daugiau nei 20 metų vandens sporto karjerą, ne kartą esu tapęs Lietuvos čempionu, dirbau Brazilijoje, Meksikoje. Esu vienas iš Lietuvos bangų sporto asociacijos steigėjų“, – pasakojo VšĮ „Spotas“ vadovas. Jis džiaugėsi, kad banglenčių sportas sulaukė ir olimpinio pripažinimo – 2020 m. ši sporto šaka debiutuoja olimpiadoje.

Pasak Girmanto Neniškio, yra ir ką tobulinti – reikalingas aiškus vandens sporto Lietuvoje reglamentavimas. „Jėgos aitvarų, banglenčių, irklenčių sporto instruktoriai neturi jokių sertifikacijų. Dauguma dirbančiųjų net neturi bazinių pirmosios pagalbos arba gelbėjimo vandenyje žinių. Lietuvoje neegzistuoja jokios taisyklės. Pirmaujame pagal nuskendusių žmonių skaičių, tad turime daryti viską, kad žmonių švietimas apie saugumą vandenyje būtų prioritetas“, – akcentavo Girmantas Neniškis, pridūręs, kad yra pasiruošęs skirti laiko ir padėti parengti šias taisykles.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai pritarė, kad taisyklių parengimas – svarbus klausimas, jį ketinama aptarti su LR vidaus reikalų ministerija.

Taip pat VšĮ „Spotas“ vadovas išsakė savo nuomonę dėl žvejų uostelio Karklėje įrengimo. Anot jo, projektą reikia atgaivinti, nes būtų pagerinta žvejybinei ir pramoginei laivybai reikalinga infrastruktūra, čia būtų daugiau galimybių vandens sporto plėtrai, be to, Girmanto Neniškio teigimu, uostelis padėtų spręsti krantotvarkos problemą Karklėje. Susitikimo metu nutarta pasidomėti alternatyvių finansavimų šaltinių galimybėmis uosteliui įrengti.

Savivaldybės vadovai ir Girmantas Neniškis sutarė toliau bendradarbiauti, o vandens sporto entuziastas Klaipėdos rajono vaikus pakvietė į kitą savaitę Melnragėje prasidėsiančią nemokamą stovyklą „Surf Camp“ bei į rugpjūčio 23–25 d. Melnragėje varžybų formatu vykstančią banglenčių mokyklą „Talentų iššūkis“, taip pat planuojama stovykla autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams (daugiau informacijos čia).

Pranešimą paskelbė: Rita Rapalienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą