Sportas

Benediktas Vanagas 2 procentai – vienas iš būdų išreikšti savo įsitikinimus

Tradiciškai su pavasario sezonu Lietuvoje sujuda 2 proc. paramai gauti įvairios organizacijų kampanijos. Ir nors lietuviams pasinaudoti šia teise suteikiama jau devintus metus, ne visi suskuba išnaudoti šios galimybės. Tad kas tai yra tie 2 proc. ir kaip juos galima skirti.

2 procentai – kas tai?

Kiekvienais metais iki gegužės 1 d. nuolatinis Lietuvos gyventojas gali paremti paramos statusą turinčias organizacijas, skiriant 2 procentus. Lietuvoje ši sistema, kuri yra paremta Vengrijos patirtimi, veikia jau devintus metus. Jos dėka mokesčių mokėtojai dalį savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti visuomeninėms organizacijoms.

Pasak VšĮ „Nacionalinio automobilių klubo“, organizuojančio Lietuvoje didžiausius sporto renginius, kaip „Velomaratonas“, „Halls Winter Rally“, vadovo Benedikto Vanago, 2 procentai yra puikus paramos būdas gyventojams, norintiems išreikšti bei palaikyti savo įsitikinimus.

„Pildant metines deklaracijas turėtų būti visų, galinčių skirti 2 procentų paramą, kaip ir pilietinė pareiga užpildyti šią formą bei ją pateikti. Juolab, kad tai nieko nekainuoja. Lietuvoje iš tiesų daugėja įvairių organizacijų, asociacijų su savo gražiomis idėjomis bei tikslais, kuriuos įgyvendinti kartais prireikia tiek nedaug. O prie gerų darbų galime prisidėti kiekvienas, pasirinkę bei nusprendę, kam norime padėti. Tuo tarpu organizacijoms, įvairioms institucijoms kiekvienais metais reikėtų plačiau nušviesti gyventojus, ne tik, kad gali skirti 2 proc., kas tie du procentai yra, kam jie skirti bei kokie darbai buvo nuveikti per metus, gavus šią paramą“ – kalbėjo B. Vanagas.

Pagal pernai metų duomenis, matyti, kad Lietuvoje tik šiek tiek daugiau nei trečdalis mokesčių mokėtojų skyrė savo 2 procentus. O ši parama atiteko apie 18.8 tūkst. organizacijoms, kurių kasmet skaičius auga. Tuo tarpu, paramą skiriančių žmonių skaičius išlieka kiekvienais metais panašus.

Kaip tai padaryti?

Piniginę paramą Lietuvoje galima skirti: asociacijoms, įvairioms bendrijoms, biudžetinėms įstaigoms, labdaros ir paramos fondams, profesinėms sąjungoms, viešosioms įstaigoms ir t.t.

O pateikti 2 proc. paramą galima dviem būdais. Pirmasis, užpildžius paramos formą elektroniniu būdu, prisijungus prie VMI elektroninės sistemos (EDS) per internetinę bankininkystės sistemą. Antrasis, užpildžius formą pristatyti arba nusiųsti paštu į artimiausią apskrities VMI iki gegužės 1 dienos.

Parašykite komentarą