Sportas

Kaunietes į pergales ves Lietuvos rinktinės strategas

Jubiliejinį 30-ąjį savo veiklos sezoną Kauno „Aistės-LSMU“ klubas pasitinka kupinas sportinių ambicijų. Lietuvos čempionato prizininkių gretas papildė būrys perspektyvių žaidėjų, o komandos vairą perėmė šalies moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Grigas.

 Švęs jubiliejų

 „Ateinantis sezonas bus jubiliejinis ne tik mums, bet ir treneriui R.Grigui, švęsiančiam 60-ąją sukaktį. Simboliška, kad būtent dabar treneris grįžta į mūsų klubą“, – kalbėjo „Aisčių-LSMU“ klubo direktorius Petras Aleksonis.

 „Su malonumu priėmiau kauniečių kvietimą, nes šiam istoriniam klubui jaučiu sentimentus. Be to, dirbdamas moterų krepšinio lygoje galėsiu kasdien stebėti visas Lietuvos rinktinės kandidates ir padėsiu joms tobulėti“, – sakė R.Grigas.

 Rugsėjo 17-ąją 60-metį pažymėsiantis specialistas savo turiningą karjerą pradėjo Kauno „Viktorijos“ klube, kuris vėliau pakeitė pavadinimą į „Aistes“. Vėliau R.Grigo nurodymų klausė ir Kauno „Atleto“ vyrai, o ilgiausią karjeros etapą jis darbavosi Kauno „Žalgirio“ sistemoje, pereidamas visus laiptelius – nuo dublerių komandos vairininko iki vyrų ekipos asistento ir vyriausiojo trenerio. Su šia komanda jis ne kartą laimėjo LKL aukso žiedus, tapo Baltijos krepšinio lygos (BBL) ir LKF taurės nugalėtoju.

 Vėliau R.Grigas dirigavo Kijevo „Budivelnik“ vyrų kolektyvui, Baltarusijos moterų krepšinio rinktinei, Lietuvos vaikinų rinktinėms, padėjo keletui LKL bei NKL klubų. Nuo praėjusių metų jis stovi prie Lietuvos moterų rinktinės vairo.

 Grįžta į Europą

 „Mums labai pasisekė, kad toks patyręs specialistas patikėjo mūsų vizija ir sutiko padėti lipdant ambicingą komandą. Neabejoju, kad kasdienis darbas R.Grigo treniruotėse, taip pat ir varžybinė patirtis mūsų jaunoms žaidėjoms bus labai naudinga“, – teigė P.Aleksonis.

 Pernai moterų rinktinės vadžias perėmęs R.Grigas pabrėžė apie būtinybę gaivinti kurį laiką šešėlyje buvusį moterų krepšinį, akcentuojant darbą klubuose bei žengiant į elitines Europos taurių varžybas.

Lietuvos krepšinio federacija šią misiją patikėjo šalies čempionei Vilniaus „Kibirkščiai“, kurį po ilgos pertraukos grįžta į Europos taurės turnyrą. Paskutinė Europos taurėje žaidusi Lietuvos komanda buvo Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ (2016-2017 metais).

 Ateityje praverti langą į Europą planuoja ir „Aistės-LSMU“. O šiemet jų tikslas bus ne tik kautis dėl medalių šalies bei regiono čempionatuose, bet ir ruošti pamainą dabartinei Lietuvos moterų rinktinei. Ateinantį sezoną kauniečių marškinėliais vilkės būrys perspektyvių krepšininkių, tarp kurių bus ne viena Lietuvos merginų (U-18 ir U-20) rinktinių narė.

 Subūrė perspektyvią sudėtį

 Šią vasarą iš „Kibirkšties“ klubo į Kauną persikėlė perspektyvi gynėja Amalija Pašajevaitė. Sutartis su klubu pratęsė patyrusi įžaidėja Deimantė Žukaitė ir puolėja Martyna Petrėnaitė bei ką tik Europos jaunių (iki 18 metų) čempione tapusi Neda Pletkutė. „Aisčių“ marškinėlius ir toliau vilkės puolėjos Gintarė Paulauskaitė ir Gedvilė Savostaitė, vidurio puolėja Ema Januškevičiūtė. Iš Šiaulių atvyko vidurio puolėja Justina Oficerovaitė ir puolėja Evelina Razgutė.

 Kauno klubas vasarą pasirašė sutartį perspektyvia gynėja Audrone Zdanevičiūte. 19-metė yra tapusi Europos jaunučių (iki 16 metų) vicečempione, o šiemet po sunkios traumos grįžo į aikštę. Dar viena sidabrinės jaunučių rinktinės narė Urtė Čižauskaitė į Kauną grįžta po kelerių metų tobulėjimo Prancūzijoje.

 „Su treneriu aptarėme sudėtį, o sezono eigoje spręsime, ar reikės dar kokių papildymų. Žinoma, šie metai nebus lengvi finansiškai, nes ieškodami rėmėjų klubai susiduria ne tik su koronaviruso, bet ir su karo Ukrainoje ekonominėmis pasekmėmis. Tačiau sezoną pasitinkame optimistiškai“, – pabrėžė P.Aleksonis.

Pranešimą paskelbė: Tautvydas Bulvičius, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Parašykite komentarą