Verslas

Baltarusijai taikomas sankcijas padės įgyvendinti ir fintech įmonės

Atsiliepdama į Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų (AML) centro prašymą visoms  šalyje veikiančioms finansų įstaigoms įvertinti savo teikiamų paslaugų, klientų ir sandorių ryšį su Baltarusijai galiojančiais ribojimais ir galimą savo pažeidžiamumą sankcijoms, „Fintech Hub LT“ asociacija parengė specialų klausimyną savo nariams ir sukūrė sankcijų įgyvendinimo darbo grupę, kuri išanalizuos situaciją, padės keisti gerąja praktika, o prireikus priimti būtinus sprendimus.

„Talkiname valstybei kovoje su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu bei nelegalios migracijos krize, esame pasirengę padėti įgyvendinti ir Baltarusijai taikomas sektorines sankcijas. Nors finansinių technologijų industrijoje verslo ryšių su Baltarusija nėra daug, šis klausimynas padės kiekvienai fintech įmonei suprasti, kurioms veiklos sritims ir kurių klientų atžvilgiu reikia skirti daugiau išteklių ir papildomų prevencijos priemonių, o darbo grupės  ekspertų išvados pasitarnaus valstybei įgyvendinant būtinus ribojimus Baltarusijos atžvilgiu“, – sako „Fintech Hub LT“  asociacijos valdybos narė, teisininkė Inga Karulaitytė.

Sektorinės sankcijos Baltarusijos režimui ir galimas finansinių institucijų įsitraukimas į jų įgyvendinimą aptartas ir neseniai vykusiame „Fintech Hub LT“ asociacijos ir Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro susitikime.

Įgyvendinant Tarybos Reglamentą (ES) 2021/1030 dėl Baltarusijai taikomų ribojamųjų priemonių finansų įstaigos, įvertinusios savo ir klientų verslo ryšius bei mokėjimo operacijų apimtis su Baltarusija, turėtų nuspręsti, kokių riziką mažinančių veiksmų turėtų imtis, tarp jų – tam tikrų klientų grupių informacijos atnaujinimas, papildomas  klientų informavimas, operacijų ir sandorių stebėsenos priemonių atitinkamas pritaikymas bei kitos papildomos priemonės.

Finansų įstaigos, nustačiusios mokėjimus ar sandorius, kurie galimai pažeidžia sankcijų ribojimus, turi imtis teisės aktuose nustatytų priemonių, tokių kaip atsisakymas vykdyti draudžiamus mokėjimus ar sandorius, lėšų įšaldymas, dalykinių santykių ribojimas arba net nutraukimas.  

Prie finansinių ir geopolitinių rizikų valdymo galėtų prisidėti ir Asociacijos inicijuota informacijos mainų apie įtartinus klientus ir sandorius IT platforma, kuria galės naudotis ir finansų sektoriaus priežiūros bei teisėsaugos institucijos.

Taip pat fintech specialistai yra pasiūlę valstybei nelegalių migrantų identifikavimo pagalbą – specialią IT programėlę, kuri padėtų migracijos pareigūnams ir šalies institucijoms operatyviau ir paprasčiau tvarkytis su nelegalios migracijos krize.

Pranešimą paskelbė: Daiva Ulbinaitė, UAB Headline agency

Parašykite komentarą