Verslas

Darbuotojų gerovei užtikrinti Lietuvoje vis dažniau pasitelkiamos emocijų treniruotės

Daugelis žino, kad darbo metu būtina daryti pertraukėles, per kurias patariama pamankštinti sustingusį nuo sėdėjimo kūną. Tokias pertraukėles galima išnaudoti ir emocinėms treniruotėms, padedančioms palaikyti stabilią psichologinę pusiausvyrą, kas yra itin svarbu vis nesibaigiančios pandemijos kontekste.

Sporto klubas emocijoms                                                

Pandemijos laikotarpiu pasaulyje ir Lietuvoje labai išpopuliarėjo nuotolinės konsultacijos su psichologais, emocinio intelekto stiprinimui skirtos interneto svetainės ar specialios programėlės, įdiegiamos išmaniuosiuose telefonuose. Jos padėjo ne tik palaikyti stipresnę emocinę sveikatą, bet ir sustiprinti emocinį intelektą, kuris daro įtaką ne tik asmeniniam žmogaus gyvenimui, bet ir darbingumui. Natūralu, kad dėmesys emociniam darbuotojų atsparumui pastaruoju metu tampa toks pat svarbus, kaip ir ergonomiškai įrengta darbo vieta ar motyvavimo priemonės.

Pasak daugiau nei prieš metus emocinės sveikatos stiprinimo šviečiamąją programą sukūrusio startuolio „Mindletic“ vadovės Ievos Vaitkevičiūtės, tokių įrankių būtinybę pagrindžia skaičiai – vien šio startuolio šviečiamąja programa Lietuvoje spėjo pasinaudoti per 10 tūkst. žmonių, joje per mėnesį įvyksta apie 400 individualių konsultacijų su sertifikuotais psichologais.

„Šį įrankį vadiname emociniu sporto klubu. Po aktyvaus darbo stebint savo emocijas, su jomis susijusias situacijas ar pokalbio su bendruomene bei specialistu, vartotojų teigimu, jaučiamas nerimo ar emocinio disbalanso sumažėjimas, didesnis emocinis atsparumas. Didžiausią besinaudojančių dalį sudaro įvairių įmonių darbuotojai – įrankį šiuo metu įsidiegę virš 30 darbdavių iš privataus ir viešojo sektorių“, – sako I. Vaitkevičiūtė.

Darbuotojų savijauta svarbi ir NT vystytojams

Pasak jos, emocine dirbančiųjų sveikata pradeda susirūpinti ne tik tiesioginiai jų darbdaviai, bet ir patalpas skirtingoms įmonėms numojantys verslo centrai. Vystydami į darbuotojų gerovę nukreiptų biurų pastatų koncepciją jie įrengia ne tik ergonomiškas darbo vietas, žaliąsias erdves, poilsio zonas, sporto klubus, bet ir siūlo emocinės sveikatos stiprinimo įrankius. Neseniai su lietuvišku startuoliu „Mindletic“ pradėjo bendradarbiauti Kaune įsikūręs BLC verslo centras, turintis darbuotojų gerovės ir sveiko pastato sertifikatą „Fitwel“.

Pasak „Fitwel“ ambasadorės, „SBA Urban“ paslaugų vystymo projektų vadovės Rūtos Vismantės, netylant kalboms apie emocinės sveikatos suprastėjimą pandemijos metu darbdaviai ieško technologiškai pažangių sprendimų, kaip iš tiesų rezultatyviai padėti darbuotojams jaustis geriau.

„Esame pirmasis verslo centras Baltijos šalyse, už rūpestį nuomininkų savijauta, sveikatingumu ir gerove įvertintas tarptautiniu „Fitwel“ sertifikatu. Siekdami sukurti tobulą darbo vietą reikalavimų sau kartelės nenuleidžiame ir siūlome savo bendruomenės nariams priemonę, kuri padės įvertinti jų darbuotojų emocinę būklę bei pasiūlys būdų jai subalansuoti. Manau, kad bendradarbiavimas su lietuvišku startuoliu ne tik turės įtakos geresnei darbuotojų savijautai, bet ir padės padidinti jų produktyvumą“, – komentuoja R. Vismantė.

Siūlomi sprendimai produktyvumui didinti

Pasak I. Vaitkevičiūtės, pandemijos akivaizdoje bendrystės, ypač emociniu lygmeniu, poreikis išaugo, tad darbdaviai ėmėsi aktyviai ieškoti priemonių jam užtikrinti. Toks rūpestis darbuotoju sugrįžta nauda įmonei – kompanijos „Deloitte“ 2019 m. vykdyto tyrimo duomenimis, efektyviai veikianti darbuotojams skirta emocinės sveikatos programa padidino investicijų grąžą daugiau nei 2 kartus, didėja bendras darbuotojų atsparumas ir įsitraukimas į įmonės veiklą.

„Labai svarbu, kad darbuotojams yra suteikiama galimybė ne tik kiekvienam individualiai siekti emocinio balanso, bet ir nesijausti vienišiems, kai norisi patyrinėti įvairius išgyvenimus ir poveikį darančias patirtis. Net ir vieno žmogaus emocinė būklė gali paveikti visą kolektyvą, todėl kiekvienas išgyvenimas, patirtas šiuo laikotarpiu, turės bendrą vardiklį. Svarbu, kad žmonės žinotų, jog šiomis temomis domisi ne vieni ir tam yra saugi erdvė, kuria galima naudotis siekiant palaikyti emocinį balansą“, – sako I. Vaitkevičiūtė.

Jos teigimu, emocinio balanso matavimas BLC verslo centre yra pirmasis toks partnerystės projektas, leisiantis daryti tikslesnes išvadas ir įžvelgti aktualias tendencijas, naudojant tik nuasmenintus ir apibendrintus biurų pastatų darbuotojų emocinio balanso tendencijų duomenis.

Vismantė sako, kad darbuotojų emocinės būklės ataskaita leidžia ne spėlioti apie esamą emocinį klimatą visame verslo komplekse, o identifikuoti jį remiantis realiais čia dirbančių skirtingų įmonių darbuotojų duomenimis. Tokios ataskaitos tampa arba patvirtinimu, jog emocinės pusiausvyros lygis yra geras, arba įspėjamuoju signalu, padedančiu tinkamai reaguoti ir atrasti optimaliausius sprendimus, kaip siekti geresnės emocinės pusiausvyros ir didinti komandos produktyvumą“, – akcentuoja pašnekovė.

Pranešimą paskelbė: Eglė Krušinskaitė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą