Studijos

Balandžio 27 d. Nacionalinė biblioteka atnaujina lankytojų aptarnavimą

Vyriausybei sušvelninus karantino reikalavimus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka nuo balandžio 27 dienos vėl priims lankytojus. Biblioteka užtikrins, kad būtų laikomasi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų. Šiame etape biblioteka teiks tik dalį įprastų fizinių paslaugų arba jos dėl saugumo bus teikiamos su apribojimais. Tikimės bibliotekos lankytojų supratingumo ir atsakingumo.

Svarbi informaciją apie paslaugų teikimą:

 • Įeiti į pastatą bus galima tik per centrines duris. Lankytojai į vidų galės patekti ir būti viduje tik su veido kaukėmis, papildomai rekomenduojama mūvėti pirštines. Viduje nusiimti kaukę griežtai draudžiama. Bibliotekos viduje nebus galima užkandžiauti, gerti.
 • Prie įėjimo į biblioteką bus matuojama visų lankytojų kūno temperatūra. Į pastatą nebus įleisti lankytojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
 • Pagrindinis knygų išdavimas į namus (ir iš Bendrųjų fondų, ir iš Vaikų ir jaunimo literatūros departamento fondo) bus atliekamas per Informacijos postą, esantį 2 aukšte.
 • Knygas bus galima užsakyti internetu, telefonu (8 5) 249 7028 ir vietoje. Rekomenduojame pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką.
 • Bus atvertos bibliotekos bendrosios erdvės (2, 3, 5 aukštuose). Lankytojai galės apžiūrėti parengtas parodų ekspozicijas.
 • Užtikrinant ne mažesnį nei 2 metrų atstumą tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių bus padidintas atstumas tarp bendrosiose bibliotekos erdvėse esančių baldų.
 • Garso įrašų studija teiks paslaugas pavieniams asmenims – vienu metu joje galės būti 2 žmonės; planuojama atnaujinti TV studijos mokamų paslaugų teikimą.
 • Pradės veikti lauko kavinė (bus staliukai).
 • Lankytojai prašomi už paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
 • Lankytojus aptarnaus darbuotojai, aprūpinti visomis saugumo priemonėmis, prieš darbą jų sveikatos būklė ir pasiruošimas dirbti bus atsakingai patikrinti. 
 • Prie įėjimo į biblioteką ir bibliotekoje lankytojams bus pateikta informacija apie būtinybę laikytis asmens higienos (rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, kt.).
 • Aplinkos valymas ir dezinfekcija bibliotekoje bus atliekama vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu). Tuo metu lankytojai nebus aptarnaujami.
 • Grąžintos knygos bus karantinuojamos.

Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais 10–19 val., šeštadieniais ir sekmadieniais 10–18 val.

Dar viena svarbi naujiena. Pradedama išduoti knygas iš Bendrųjų fondų į namus. Anksčiau šių fondų leidinius buvo galima skaityti tik vietoje, neišsinešant į namus. Atkreipiame dėmesį, kad išduodant leidinius iš Bendrųjų fondų lieka Naudojimosi biblioteka taisyklėse nustatyti ribojimai.

Nacionalinė biblioteka pasiruošusi priimti savo lankytojus, vadovaudamasi būtinaisiais reikalavimais ir rekomendacijomis.

Ši informacija ir paslaugų teikimas gali keistis atsižvelgiant į Vyriausybės nurodymus, oficialias rekomendacijas ar iškilus praktiniam poreikiui juos patikslinti. Visa aktuali informacija realiu laiku bus skelbiama Nacionalinės bibliotekos interneto svetainėje www.lnb.lt.

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos ir rinkodaros departamento Ryšių su visuomene skyrius, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Parašykite komentarą