Verslas

3DEXPERIENCE platforma debesijoje: ryšiai netrūkinės, bendradarbiavimas efektyvesnis

Nepaisant neabejotinos pažangos, kurios pastaraisiais metais pasiekė Lietuvos inžinerinė pramonė, koronoviruso sukelta sumaištis parodė, kad duomenų ir procesų skaitmeninimo srityje nueitas kelias yra nepakankamas. Nenuostabu, kadangi skaitmeninė ekonomika Lietuvoje 2019-ųjų pabaigoje sudarė 7,6 proc. visos ekonomikos ir gana ženkliai atsiliko nuo ES vidurkio (10,3 proc.).

Taip, turime puikių pavyzdžių, kaip savo procesų modernizacijai reikiamą dėmesį skyrusios įmonės prisitaiko prie pasikeitusios rinkos ir keičia gaminių asortimentą.

Kauno nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms gamykla „Novameta“, daugiausia gaminusi  profesionalioms virtuvėms, greitai atsigręžė į sveikatos priežiūros įstaigų įrangos poreikius ir siūlo tiek standarinius sprendimus, kaip modernios slaugos lovos, tiek ir vienetinius gaminius pagal kliento poreikius. Kaip tik šią savaitę paskelbta, kad “Novameta” pateikė sanitarinių patalpų įrangą šv. Patriko ligoninei Airijoje. Socialinei globai skirtas naujasis ligoninės skyrius turi 100 lovų.

Kaip žinoma, kita galinga lietuviško kapitalo telematikos ir daiktų interneto kompanija „Teltonika“ užsibrėžė gaminti  plaučių ventiliavimo įrangą, susirado reikiamus partnerius JAV ir nuosekliai įgyvendina veiksmų planą. Tiek pats planas, tiek ir naujienos apie jo įgyvendinimą skelbiamos įmonės tinklalapio polapyje apie “Atsakas į COVID-19”.

Daug kas, pradedant studentais meikeriais, Lietuvoje ėmėsi gaminti apsauginius veido skydus, tačiau iš visų savo pajėgumais išsiskiria Kretingoje veikianti plastikinės taros gamintojas „Terekas“. Savo sukurtam produktui gavusi užsakymą iš Švedijos, įmonė gali pagaminti iki 10 tūkst. vienetų per dieną.  

Visos šios įmonės, kaip ir dešimtys kitų Lietuvoje, naudoja SOLIDWORKS trimačio modeliavimo ir su tuo susijusių skaitmeninių procesų valdymo programinę įrangą.

Pasak Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA direktoriaus Dariaus Lasionio, Lietuvos pramonė apie skaitmeninimą kalba ir jo būtinybę supranta jau seniai, tačiau skaitmeninė transformacija nevyksta taip lengvai ir sparčiai, kaip norėtųsi.

„Pažangios, progresyvios įmonės jaučia poreikį diegti skaitmeninius gamybos sprendimus ir inovacijas, siekdamos išlikti konkurencingos. Tiesa, ketvirtosios pramonės revoliucijos aplinkoje LINPRA priklausančios įmonės savo pasirengimą ir dabartinį lygį kol kas dar vertina vidutiniškai, joms pristinga ne tik lėšų, bet ir žinių bei ryžto tai daryti. Vis dėlto, dabartinė krizė gali sustiprinti įmonių planus didinti savo konkurencingumą, tikslingai investuojant į skaitmeninių technologijų diegimą ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimą“, –  sako D. Lasionis.

COVID-19 ir jo iššauktas karantino režimas sujaukė nuoseklią, tačiau aiškiai per lėtą skaitmeninimo pažangą, daugelį privertęs dirbti nuotoliniu būdu. Turbūt kiekviena pramonės įmonė turi savo istoriją, kiek tokiomis sąlygomsi nukentėjo bendravimas ir darbo procesai.

Tačiau verslo valdymas gali būti kitoks, ir jokie panašūs karantinai neatneš žalos, jei visada – biure, komandiruotėje ar iš namų – bus dirbama naudojant debesijos paslaugas.   

Holistinis požiūris realiu laiku

“Kuo toliau, tuo daugiau su savo klientais kalbėsime apie 3DEXPERIENCE platformą, kuri stipriai palengvina darbą su žmonėmis tiek įmonėje, tiek ir už jos ribų, įskaitant partnerius, tiekėjus ir gamintojus“, –  sako bendrovės „IN RE“ plėtros direktorius Andrejus Jarmolajevas.

Per keturis savo veiklos dešimtmečius Prancūzijos koncernas „Dassault Systèmes“ yra tapęs vienu pagrindinių 3D modeliavimo, 3D simuliacijų ir produkto gyvavimo ciklo (PLM) programinės įrangos tiekėjų pasaulyje. Koncernas ilgai plėtojo ir dabar užbaigė inžinerinei pramonei skirtą platformą 3DEXPERIENCE, kurioje dirbama per debesiją.

Vilniuje veikianti inovacijų bendrovė „IN RE“ jau daug metų yra „Dassault Systemes” partneris Lietuvoje ir nuo šiol atstovauja ir “3DEXPERIENCE On Cloud” sprendimams.

“Mes patys nemažai mokėmės, toliau sekame visus pasikeitimus ir konkrečiam vartotojui siūlome optimalius sprendimus, kuriuos atveria 3DEXPERIENCE platforma”, – sako A. Jarmolajevas.  „IN RE“ yra „Dassault Systemes SOLIDWORKS Corporation“ įgaliotas techninio palaikymo ir mokymo centras Lietuvoje.

Iki šiol “IN RE” atstovavo „Dassault Systemes” plėtojamai SOLIDWORKS trimačio modeliavimo ir su tuo susijusių skaitmeninių procesų valdymo programinę įrangai. Šiuos programinius paketus pasaulyje naudoja daugiau kaip 6 milijonai projektuotojų ir gamybininkų. Pasak A. Jarmolajevo, SOLIDWORKS kaip buvo, taip ir lieka itin sparčiai tobulinama trimačio modeliavimo ir su tuo susijusių skaitmeninių procesų valdymo programinė įranga.

„3DEXPERIENCE on Cloud“ visoms organizacijoms pateikia holistinį savo verslo ekosistemos vaizdą realiu laiku, kai žmonės, idėjos, duomenys ir sprendimai bet kuriuo metu prieinami vienoje interaktyvioje bendradarbiavimo aplinkoje

Paprasta naudoti sąsaja padeda visiems, dalyvaujantiems inovacijų projektuose, įsivaizduoti, projektuoti, modeliuoti ir gauti grįžtamąjį klientų ryšį. Naudojant „3DEXPERIENCE on Cloud“ galima išvengti įprastinės IT sistemos suvaržymų ir žymiai padidinti duomenų apimtį ir greitį.

3DEXPERIENCE platformoje bendradarbiaudamos realiuoju laiku, įmonės gali projektuoti, imituoti (simuliuoti), optimizuoti gaminius ar procesus dar prieš juos pagamindamos ar sukurdamos.

Naudodamiesi galimybe debesijoje susieti skaitmeninį ir realųjį pasaulius, 3DEXPERIENCE platformos naudotojai gali įvairiose pramonės šakose pagerinti efektyvumą ir produktyvumą, tuo pačiu sumažindami išlaidas.

Visa aprėpianti platforma

Platformoje pateikiami programinės įrangos sprendimai kiekvienam įmonės padaliniui ir procesui – nuo projektavimo ir gamybos iki marketingo ir pardavimų, visur kuriant vertę ir unikalią vartotojų patirtį. Per vieningą ir lengvai naudojamą sąsają 3DEXPERIENCE platforma suteikia pramonei skirtus sprendimus 3D projektavimui, analizei, modeliavimui vieningoje, bendradarbiaujančioje ir interaktyvioje aplinkoje.

Kaip ir socialiniuose tinkluose, platformoje galima skelbti pranešimus, aptarti projektus, skirti užduotis, sekti visą kūrybos ir gamybos procesą. Individualūs nustatymai suteikia galimybę rodyti tik tą informaciją, kurios reikia darbui atlikti.

3DEXPERIENCE platformoje „Dassault Systèmes“ siūlo pirmaujančius sprendimus visose esminėse pramonės srityse: dizainas ir inžinerija (CAD), gamybos planavimas ir gamyba (CAM), inžinerinė analizė (CAE), produkto gyvavimo ciklo valdymas (PLM), etc. 

3DEXPERIENCE platforma lengvai integruojama su SOLIDWORKS, CATIA, ENOVIA, SIMULIA, DELMIA ir visais kitais „Dassault Systèmes“ sprendimais.

Sužinokite daugiau

Pranešimą paskelbė: Edvinas Butkus, UAB „IN RE”

Parašykite komentarą