Studijos

Pasirašyta Mykolo Romerio universiteto ir Žaliosios politikos instituto bendradarbiavimo sutartis

Mykolo Romerio universitetas (MRU) ir Žaliosios politikos institutas (ŽPI) gruodžio 23 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria sieks efektyvaus darnumo principų įgyvendinimo Universitete.

Sutartį pasirašė Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė ir Žaliosios politikos instituto direktorius Remigijus Lapinskas. Pasirašymo ceremonijoje dalyvavo dr. Nomeda Gudelienė, MRU vicerektoriaus patarėja darnios plėtros klausimais ir prof. dr. Andrius Stasiukynas, Viešojo valdymo ir verslo fakulteto Viešojo administravimo instituto direktorius.

„Žaliosios politikos instituto“ direktorius Remigijaus Lapinskas teigia, kad „šių laikų ekologiniai iššūkiai, į tvarumą atsigręžianti Europos Sąjungos politika ir augantis visuomenės sąmoningumas reikalauja darnumo koncepcijai užimti vis svarbesnę vietą kiekvienos organizacijos gyvenime ir jau labai artimoje ateityje dėmesys tvarumui taps neišvengiamu sėkmingo veikimo pagrindu. Universitetai taip pat nėra išimtis. Suprasdamas aplinkosauginių iššūkių mastą ir reikšmę MRU nusprendė imtis lyderiaujančios pozicijos ir ieškoti sprendimų, kurie leistų užtikrinti visapusišką ir kuo efektyvesnį darnumo principų įgyvendinimą. Pradedant nuo energinio efektyvumo ir perėjimo prie švarios energijos, baigiant – žaliųjų pirkimų skatinimu ir darnumo kultūros formavimu organizacijos viduje.

Džiaugiamės, kad universitetas pasirinko Žaliosios politikos institutą partneriu, kurio patyrę ekspertai padės įvertinti esamą pažangą, suteiks rekomendacijas ir koja kojon lydės universiteto bendruomenę žengiant darnumo link. Žiūrime į šį procesą, kaip į strateginį žingsnį visai Lietuvai“.

Prof. dr. Andrius Stasiukynas džiaugiasi pradėta partneryste ir teigia, kad „su ŽPI Universitetas galės sėkmingai kurti tvarumo įgyvendinimo metodikas ir modelius  viešojo sektoriaus organizacijoms. Lygiagrečiai bus kuriamas mokymų ir studijų dalyko modulis, skirtas tvaraus vystymosi vadybai, kuris bus įtrauktas į viešojo administravimo studijų programas. Lietuvos viešajame sektoriuje veikia beveik 4 tūkst. organizacijų (kuriuose dirba per 340 tūkst. darbuotojų). Jei mūsų bendradarbiavimo procese sukurtais Tvaraus vystymo vadybos modeliais pasinaudos bent 20 proc. organizacijų per 3 ateinančius metus, o iki 2030 m. dar 60 proc., tai bus ženklus Lietuvos valstybės indėlis įgyvendinant Europos žaliąjį kursą ir priartėjant prie Europos Komisijos keliamų tikslų, kad Europa taptų pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu“.

Žaliosios politikos institutas – tai žaliųjų idėjų kalvė, kurioje gimsta darnios plėtros sprendimai, paremti moksliniais tyrimais ir ekspertine analize. Organizacija veikia nuo 2011 metų sistemingai skleisdama žaliosios politikos idėjas, plėtodama aplinkosaugos ir ekologinio švietimo veiklas, įgyvendindama tarptautinio, nacionalinio ir savivaldos lygmens projektus. Institutas siekia skatinti Lietuvos įmones, įstaigas ir organizacijas įsitraukti į žaliosios politikos stiprinimą ir vykdymą Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: Jurga Strimaitienė, Mykolo Romerio universitetas

Parašykite komentarą