Studijos

Toliau vystomas Lietuvos ir Ukrainos kultūrinis dialogas

Intensyvus Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas sėkmingai vyksta daugelyje kultūros ir meno sričių – pažymėta kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko susitikime antradienį su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Kultūros ir dvasingumo komiteto pirmininku Mykola Kniazhytskyi.

„Kultūrinis Lietuvos ir Ukrainos dialogas vyksta aktyviai, jis turi gilias istorines šaknis. Lietuva taip pat pasirengusi teikti Ukrainai reikiamą ekspertinę pagalbą kultūros politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais“, – sakė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Kultūrinį dialogą skatina Lietuvos ir Ukrainos kultūros ministerijų 2016–2020 metų bendradarbiavimo programa. Pagal ją vykdomi tiesioginio bendradarbiavimo projektai tarp Lietuvos ir Ukrainos kultūros organizacijų scenos meno, kūrybinių industrijų, vaizduojamųjų menų ir kultūros paveldo srityse, rengiant ekspertų mainus, dalijantis gerąja patirtimi ir į bendras veiklas įtraukiant Ukrainos nevyriausybines organizacijas. 

Susitikime su kultūros ministru M. Kvietkausku Ukrainos Aukščiausiosios Rados Kultūros ir dvasingumo komiteto pirmininkas M. Kniazhytskyi domėjosi Lietuvos kultūros politikos aktualijomis, kalbos politikos ir istorinės atminties puoselėjimo klausimais.

Susitikime taip pat dalyvavo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą