Bankai ir Draudimas

Ar verta naudotis bankų saugyklomis?

Jeigu namuose laikote daug vertingų dokumentų, juvelyrinių dirbinių, retų kolekcijų ar grynų pinigų ir nežinote, kur saugiai šiuos daiktus padėti, patikėkite juos bankuose esančioms saugykloms. Individualus seifas gali būti išnuomotas bene visuose Lietuvos bankuose, visuose miestuose ir miesteliuose. Jums tereikia atvykti ir užsisakyti šią paslaugą. Banke jums tereikės pateikti savo asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pasą, kortelę, vairuotojo pažymėjimą), pasirašyti saugyklos nuomos sutartį ir, be abejo, sumokėti nustatytą sumą pinigų.

Kiekvieną kartą, kai norėsite pasinaudoti savo išsinuomotu seifu, jūs banko darbuotojui turėsite pateikti asmens tapatybės dokumentą. Turėti tokį seifą yra labai saugu, kadangi jį gali atidaryti tik saugyklos nuomininkas arba jo įgaliotas asmuo (turintis notaro patvirtinimą ar nurodytas saugyklos nuomos sutartyje). Tai paprasta ir patogų, kadangi ši paslauga teikiama daugelyje Lietuvoje esančių bankų.

Seifas bankuose nuomojamas tiek privačių, tiek ir verslo klientų. Šita paslauga iš tiesų verta pasinaudoti, jeigu pageidaujate apsaugoti savo turimas vertybes, bet negalite jų laikyti namuose ar rasti kitos alternatyvios saugojimo vietos. Bankuose nuomojamos įvairiausių matmenų seifų dėžutės.

Pateikiame sąrašą daiktų, kuriuos labai patogu saugoti individualiame banko seife: grynieji pinigai, vertybiniai popieriai, juvelyriniai dirbiniai, itin reti pašto ženklai ar monetos, nuosavybės bei kiti dokumentai, draudimo liudijimai, prabangūs meno kūriniai, atsarginiai namų ar automobilio raktai bei kiti jums itin svarbūs daiktai ar dokumentai. Be abejonės, yra ir draudžiamų banko seife laikyti daiktų sąrašas. Atkreipkite dėmesį, kad į banko saugyklas negalima dėti ginklų, šaudmenų, sprogmenų, skystųjų metalų, narkotinių, radioaktyvių, stiprų kvapą skleidžiančių ar gana greitai gendančių medžiagų, taip pat įvairių produktų arba medžiagų, kurios dėl savo fizinių arba cheminių savybių gali sukelti pavojų aplinkai, žmogaus sveikatai ar jo turtui. Banke esančių seifų nuomos kaina priklauso nuo seifo tipo, dydžio bei nuomos laikotarpio.

Bankai savo klientams įprastai nuomoja kelių tipų seifus: mechaninius, automatinius ir kodinius. Mechaniniai seifai įprastai turi du užraktus. Vienas seifo raktas atitenka nuomininkui, o kitas – bankui. Į išsinuomotą tokio tipo saugyklą seifo nuomininką palydi banko darbuotojas. Automatiniai seifai rakinami magnetine kortele ir raktu. Seifui atrakinti reikalingas nuomotojo sugalvotas slaptažodis. Šiuo atveju į saugyklą nuomininkas eina vienas. Jei ruošiatės nuomotis kodinį seifą, turite žinoti, kad jis turi specialią kodavimo sistemą. Atrakinimui naudojamą atpažinimo kodą susikuria pats nuomininkas ir į saugyklą jis eina vienas.

Kiekvienam, kuris turi brangių vertybių, rekomenduojama naudotis individualių seifų nuomos paslauga. Tai labai saugu, kadangi bankuose įrengtos modernios bei patikimos saugyklos, leidžiančios užtikrinti patikėto turto apsaugą 24 valandas per parą. Klientui užtikrinamas privatumas, kadangi banko saugykloje yra įrengta patalpa, kurioje niekieno netrukdant galima padėti vertybes į seifą ar pasiimti iš jo. Taip pat bankai garantuoja kliento ir jo saugomo turto visišką konfidencialumą.

Parašykite komentarą