Verslas

Siekdamas atkreipti dėmesį į subalansuotos mitybos svarbą, „McDonald’s“ vaikams išdalins daugiau nei 1000 kilogramų švie

Siekdamas atkreipti tėvų dėmesį į subalansuotos mitybos svarbą bei paskatinti vaikus vartoti daugiau vaisių ir daržovių, populiariausias restoranų tinklas Baltijos šalyse „McDonald‘s“ pradeda kampaniją „Antradieniai – obuoliadieniai“ (ang. Happy Tuesdays). Jos metu, įsigydami vaikišką rinkinį „Happy Meal“, vaikai gaus po nemokamą obuolį bei vertingos informacijos apie mitybą. Iš viso „McDonald‘s“ Lietuvoje ketina išdalinti apie 8 tūkst. obuolių – t. y. daugiau nei 1000 kilogramų.

Pasak mitybos specialistų, sveikam vaiko vystymuisi būtini vitaminai, mineralinės, skaidulinės ir kitos fito medžiagos, esančios vaisiuose ir daržovėse. Dėl to, per dieną rekomenduojama suvartoti apie 400–500 g vaisių ar daržovių. Deja, pasak gydytojos dietologės Linos Viniarskaitės, Lietuvos gyventojai suvartoja kone dvigubai mažiau – apie 200–300 g. „Vaikų augimui ir kasdienei veiklai reikalinga energija, kurios dalį žmogaus organizmas gauna iš cukraus, esančio vaisiuose ir daržovėse. Dėl to, rekomenduojamą suvartoti paros normą sudaro bent keli vaisiai ir daržovės“, – sakė privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ gydytoja dietologė Lina Viniarskaitė.

Atsižvelgdamas į tai, kiekvieną antradienį restoranų tinklas „McDonald’s“ prie vaikams skirtų rinkinių „Happy Meal“ pridės ir po nemokamą obuolį. Būtent šis vaisius yra vienas labiausiai rekomenduojamų produktų – jame gausu skaidulų ir mineralų, būtinų augančio organizmo vystymuisi, bei vitamino C, stiprinančio imunitetą.

„Visame pasaulyje „McDonald‘s“ skiria daug dėmesio tam, kad savo lankytojams pasiūlytų subalansuotą produktų racioną, kuriame būtų reikalingų vitaminų ir skaidulų. Ypač daug dėmesio skiriame vaikų mitybai ir jiems skirtiems patiekalams, kad šie užtikrintų augančiam organizmui būtinas maisto medžiagas. Įgyvendindami šių metų kampaniją siekiame ne tik, kad vaisiai būtų prienami visiems mažiesiems lankytojams, bet ir smagia žaidimo forma suteikti jiems naudingos informacijos bei paskatinti laikytis subalansuotos mitybos principų“, – sakė restoranų tinklo „McDonald‘s“ vykdomasis direktorius Baltijos šalyse Tomašas Navrockis (Tomasz Nawrocki).

Pasak gydytojos dietologės L. Viniarskaitės, sveikos mitybos principus svarbu ugdyti dar vaikystėje. „Tėvai turėtų rodyti pavyzdį savo atžaloms ir pasistengti, kad vaisiai ir daržovės mažiesiems taptų patraukliu užkandžiu. Vaikai dažnai valgo rankomis, todėl šviežius vaisius ir daržoves patariama supjaustyti kelių kąsnių dydžio gabaliukais ar lazdelėmis – taip vaikui bus kur kas patogiau valgyti, todėl ir kitą kartą jis mieliau rinksis vaisių ar daržovę. Tokie užkandžiai turėtų užimti garbingą, matomą ir lengvai vaikui pasiekiamą vietą namuose. Kad atsiradus norui užkasti, vaikas žinotų kur eiti. Įtakos turi ir spalva, todėl vaikai paprastai mieliau renkasi ryškiaspalvius vaisius“, – sakė gydytoja.

Anot jos, skiepijant subalansuotos mitybos principus, svarbu vaikus mokyti suprasti jos svarbą – įtraukti juos į maisto gamybos procesus, drauge auginti daržoves ar vaisius. Tai daryti reikėtų žaidimo forma, neskatinant priverstinai – tokiu atveju bus pasiekiamas tik atvirkštinis rezultatas.

Nemokami obuoliai kartu su „Happy Meal“ rinkiniais bus dalijami kiekvieną antradienį iki birželio 10 dienos visuose „McDonald’s“ restoranuose Lietuvoje. Tai padės dar labiau praturtinti vaikams siūlomą produktų racioną. Įsigyjant vaikišką rinkinį, jau dabar siūloma galimybė rinktis morkų lazdeles vietoje skrudintų bulvyčių, taip pat pieną, mineralinį vandenį ar sultis, vietoje įprasto limonado. Pjaustytus obuolius „McDonald’s“ lankytojai kasdien taip pat gali įsigyti ir papildomai. „Antradieniai – obuoliadieniai“ Lietuvoje organizuojami jau trečią kartą.

Parašykite komentarą