Bankai ir Draudimas

Paskolų refinansavimu pasinaudoti gali ne visi

Lietuvos finansų sektoriuje yra gana nemažai pakeitimų – dabar populiaresnėmis paslaugomis tampa nebe vartojimo kreditai, o refinansavimas. Ši paslauga aktuali tiems, kurie sunkiai verčiasi mokėdami daug įmokų. Tai galimybė, padedanti žmogui sumažinti bendrą sumą, kurią tenka atseikėti kredito teikėjams bei kitoms bendrovėms kiekvieną mėnesį. Ši paslauga išpopuliarėjo todėl, kad vartojimo kredito tiekėjams jau ir taip yra sunku verstis kreditų teikimu – jie buvo ne kartą priversti sumažinti palūkanų normą, taip pat atsirado ir kitų vartotojų teisių. Jie tiesiog pastebėjo, kad anksčiau išduotos paskolos turi ilgus terminus, todėl tas paskolas bando perimti iš konkurentų. Štai kodėl refinansavimo paslaugą teikia vis daugiau bendrovių.

Būtina akcentuoti, kad visos paskolos yra išduodamos tik laikantis įstatymų bei atsakingo skolinimo principų, todėl ne visiems vartotojams tokios refinansavimo paskolos yra suteikiamos. Jų gauti negali bedarbiai, kurių pajamų šaltinis yra pašalpos ar kitos socialinės išmokos. Lietuvos bankas įpareigojo kredito teikėjus lakytis griežtų reikalavimų, o vienas iš tokių reikalavimų yra tai, jog kliento pajamų šaltinis būtų tvarus. Tiesiog kredito teikėjai tiek refinansavimo, tiek ir įprastas paskolas privalo teikti tik tiems, kurie pajamas gauna nuolatos t.y. kreditai suteikiami dirbantiems pagal darbo sutartis, dirbantiems savarankiškai, gaunantiems pajamas iš investavimo veiklos ir t.t. Būtent tokie pajamų šaltiniai yra laikomi tvariais.

Lietuvoje paskolų refinansavimas galima sakyti yra tas pats kas turimus įsipareigojimus perkelti kažkur kitur, o tiksliau – ten kur geresnės sąlygos. Logiška, kad refinansavimo paskolas siūlančios įmonės klientams siūlo mažesnes palūkanas nei prieš tai buvę kredito tiekėjai, kuriems klientai yra įsipareigoję. Taip pat refinansavimo paslaugą siūlančios įmonės neretai pabrėžia, kad jų vienas didžiausių privalumų yra įmokų grafiko pakeitimas klientui naudinga linkme. Tai reiškia, kad pereinant pas kitą kreditorių, galima tikėtis net ir ilgesnio skolos grąžinimo laikotarpio, nei prieš tai siūlė pirminis kredito teikėjas. Ne visi paskolų teikėjai siūlo vartojimo kreditus iki kelių metų – kai kurie vis dar skolina su maksimaliu mėnesio laikotarpiu. Paskolų refinansavimu siūloma pasinaudoti visiems, kuriems yra galimybė sumažinti turimus įsipareigojimus.

Parašykite komentarą