Verslas

Apie modernias Lietuvos pašto paslaugas ir paštomatus, padedančius taupyti laiką

Lietuvos paštas – viena pelningiausiai veikiančių įmonių mūsų šalyje. Daugelis el. parduotuvių, įstaigų ir įmonių naudojasi pašto paslaugomis: siunčia laiškus, siuntinius, pinigines perlaidas. Be to, paštas teikia ir kitas paslaugas – prekiauja pašto ženklais, atvirukais, vokais, knygomis, kanceliarinėmis prekėmis, priima mokesčius už elektrą, vandenį, dujas, kitas komunalines paslaugas. Paštas – moderni įmonė, savo veikloje diegianti įvairias naujoves ir besistengianti eiti koja kojon su naujausiomis technologijomis.

Pavyzdžiui, visai neseniai Lietuvos paštas įsiteigė paštomatus, kurie siuntinius išsiųsti ir atsiimti leidžia dar paprasčiau. Paštomatas – specialus aparatas, į kurį įdedamas supakuotas siuntinys. Jis pasveriamas, sumokami pinigai ir siuntinys laukia, kol pašto darbuotojas atvyks jį paimti ir išsiųsti. Siunčiant siuntinius, pavyzdžiui, į Klaipėdos miestą, taip pat bus reikalingas ir Klaipedos pasto kodas. Paprastai pasto kodai yra sudaryti iš 5 skaitmenų. Dar reikia žinoti ir asmens, kuriam siunčiamas siuntinys, vardą ir pavardę, tikslų adresą (gatvę, namo ar buto numerį) bei tikslų vietovės pavadinimą.

Paštomatai yra patogesni dėl to, kad asmeniui, norinčiam išsiųsti siuntinį, nereikia derintis prie pašto darbo laiko. Įprastai paštas dideliuose miestuose dirba nuo 7 ar 8 val. ryto iki 19 val. vakaro. Mažesniuose miestuose paštai gali dirbti iki 17 val., rajonuose – vos iki pietų, nes čia pakanka ir darbuotojo, dirbančio puse etato. Kartais paštomatas yra žymiai arčiau namų negu pašto padalinys. Be to, atėjus mokesčių surinkimo terminui – mėnesio pabaigai, arba atlyginimų dienai, paštuose būna ypač didelės eilės, tad, norint išsiųsti siuntinį, reikia prastovėti net iki ketvirčio valandos, kol asmuo būna aptarnautas.

Kodėl svarbūs pašto kodai?

Pašto sistema šiandien yra automatizuota ir veikia labai funkcionaliai. Būtent dėl šios priežasties skubieji siuntiniai į adresatų namus gali atkeliauti vos per vieną darbo dieną, mažiau skubūs – per dvi dienas. Yra tam tikros taisyklės, kurių turi laikytis kiekvienas siuntėjas. Tarp jų – aiškiai įrašyti pasto kodai, kurie leidžia pašto darbuotojams lengviau nukreipti siuntinius į vieną ar kitą vietą, juos paprasčiau surūšiuoti.

Parašykite komentarą