Nekilnojamas Turtas

Daugiau kaip 50 proc. daugiabučių gyventojų planuoja renovaciją

Rinkos tyrimų bendrovės „Factus Dominus“ kartu su Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas parodė, kad daugelis daugiabučių gyventojų planuoja renovaciją.

„Apklausos rezultatai parodė, kad daugelis nerenovuotų namų gyventojų planuoja arba jau yra suplanavę savo daugiabučio renovaciją. Be to, galimybė pasinaudoti Daugiabučių atnaujinimo programa jiems atrodo patrauklesnė nei savarankiška renovacija. Bendradarbiaudami su gyventojais, su jais pasitardami ir toliau sėkmingai įgyvendinsime programą“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Respondentų, gyvenančių nerenovuotuose daugiabučiuose, buvo prašoma atsakyti, ar jie planuoja artimiausiu metu atnaujinti savo namą ir kokia atnaujinimo galimybė jiems patrauklesnė: atnaujinti daugiabutį pasinaudojant Daugiabučių atnaujinimo programa ar savarankiškai diegti tam tikras energiją taupančias priemones.

Rezultatai parodė, kad daugelis gyventojų linkę atnaujinti savo būstą pasinaudodami programa. Daugiau nei trečdalis (33,5 proc.) respondentų nurodė, kad jų daugiabučio gyventojai svarsto renovacijos galimybes, o 18 proc. – jau planuoja renovaciją, pasinaudodami dabartinės Daugiabučių atnaujinimo programos teikiamomis galimybėmis. Ir tik mažiau nei penktadalis (18,5 proc.) šalies gyventojų savo daugiabučio renovaciją planuoja įgyvendinti savarankiškai – t.y. diegti savo name tam tikras energijos taupymo priemones, nepasinaudojant Daugiabučių atnaujinimo programa.

„Rezultatai rodo, kad gyventojai pasitiki dabartine Daugiabučių atnaujinimo programa. Tai, kad daugiau nei 50 proc. daugiabučių gyventojų planuoja renovaciją pasinaudojant programa, yra akivaizdus patvirtinimas, jog judame teisinga kryptimi“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Respondentų taip pat buvo prašoma atsakyti, ar jiems patrauklus naujasis programos modelis, kai visu renovacijos procesu rūpinasi savivaldybė ir po renovacijos kaštai už šildymą (įskaitant investicijų grąžą) nebus didesni nei iki jos. Daugelis respondentų nurodė, kad naujasis Daugiabučių atnaujinimo programos modelis yra patrauklus (tikrai patrauklus – 11,4 proc., ko gero patrauklus – 46,4 proc.), ketvirtadalis apklaustųjų (23,8 proc.) neturi nuomonės šiuo klausimu, mažiau nei penktadalis mano, kad modelis nepatrauklus.

„Turimi rezultatai rodo, kad renovacijos skeptikų mažėja. Prie to neabejotinai prisideda pernai pasiūlytas naujasis programos modelis, pagal kurį iš visų gyventojų pritarimą gavusių ir patvirtintų investicijų projektų šiuo metu įgyvendinama apie 80 proc. daugiabučių renovacijos projektų“, – mano D. Matonienė.

Visuomenės informavimo skyrius

Parašykite komentarą