Verslas

Lietuvių sukurtiems ledams – pasaulinis pripažinimas

Didžiausioje Azijos regiono gėrimų ir maisto parodoje Kinijoje „SIAL CHINA“, tarp 200 gamintojų iš viso pasaulio pateiktų gaminių, buvo pristatyti ir lietuviški, natūralaus pieno bei šviežios grietinėlės mėtiniai ledai „DIONE“ su Belgišku šokoladu. Pirmą kartą prestižinėje parodoje dalyvavęs AB „Klaipėdos pienas“ gaminamas šaltasis desertas sulaukė pripažinimo – už kokybę, inovatyvumą bei pakuotę buvo įvertintas „SIAL Inovacija 2014“ apdovanojimu.

„Tokie tarptautinio masto apdovanojimai yra svarbūs ne tik gamintojams, bet ir visai Lietuvai – pristatomas ne tik prekės ženklas, bet ir palankiame kontekste atkreipiamas dėmesys į mūsų šalį“, – sako AB „Klaipėdos pienas“ eksporto vadovė Berta Motiejūnienė, pridurdama, kad tarptautinis „DIONE“ ledų pripažinimas rodo, jog gamybos tradicijų laikymasis, didelis dėmesys produkcijos kokybei bei profesionaliai dirbantis kolektyvas – pagrindiniai veiksniai, lėmę tokį prestižinį įvertinimą.

Viena didžiausių tarptautinių gėrimų ir maisto pramonės parodų pasaulyje „SIAL CHINA“ kasmet vyksta Kinijoje. Šiais metais parodoje, užėmusioje 100 tūkst. kv. m plotą, dalyvavo daugiau nei 2,4 tūkst. dalyvių, o parodą aplankė net 45 tūkst. lankytojų. Tarptautinė maisto ir gėrimų pramonės ekspertų komisija iš visų parodoje pateiktų gaminių atrinko 45, kurie parodos metu buvo eksponuojami specialiame stende.

„SIAL Inovacija 2014“ apdovanojimas – ne pirmasis tarptautinis mėtinių ledų „DIONE“, pagardintų šokolado dribsniais ir juoduoju belgišku šokoladu, pripažinimas. Šie ledai už pirmą įspūdį, skonį, kvapą, tekstūrą bei išvaizdą 2013 m. ir 2014 m. buvo įvertinti dviem auksinėmis žvaigždėmis (iš trijų galimų) Briuselyje vykstančiuose „Superior Taste Award“ konkurso apdovanojimuose. Tarptautinio skonio ir kokybės instituto (angl. International Taste & Quality Institute) organizuojamas konkursas išsiskiria tuo, kad visi produktai čia vertinami „aklai“ – komisijos nariai nežino produkto pavadinimo, gamintojo ir nebūna matę pakuotės.

Lietuviški „DIONE“ ledai tiekiami ne tik Baltijos šalių rinkai. Juos skanauja Suomija, JAV, Kanada, Didžioji Britanija, Airija, Vokietija, Artimieji Rytai ir net Singapūro avialinijų išrankiausi keleiviai.

Akcinė bendrovė „Klaipėdos pienas“ valgomųjų ledų gamybos tradicijas skaičiuoja nuo 1950-ųjų. Valgomieji ledai gaminami pagal laiko patikrintus receptus – tik iš šviežios grietinėlės ir nenugriebto pieno. Asortimente gausu ledų porcijomis, taip pat „šeimyninėse“ pakuotėse, bei ledų, skirtų HORECA (viešbučių, restoranų, maitinimo įstaigų) segmentui. Žinomiausi AB „Klaipėdos pienas“ prekių ženklai – „DIONE“, „Baltoji varnelė“ ir „Kar Kar“.

Parašykite komentarą