Buitis, Namai

5 dažnos kambarinių augalų priežiūros klaidos

Nerimaujate dėl ruduojančių, neaiškiomis dėmėmis pasidengusių, sodrią spalvą ar net formą prarandančių kambarinių augalų? Floristai perspėja – tikėtina, kad visi šie požymiai yra gėlių siunčiami netinkamos priežiūros signalai. Specialistai dalinasi 5 dažniausiai sutinkamomis kambarinių lapuočių priežiūros klaidomis. Taigi, kokie įpročiai kenkia vazoninių gėlių būklei?

1) Netinkamas augalų laistymas

Dairotės išskirtinės tradicinės, o gal egzotiškos kambarinės gėlės internetu? Interneto platybėse rasite ne tik įdomias lapuočių rūšis, bet ir išsamius priežiūros gidus. Vienas esminių punktų – laistymas. Pasidomėkite tiek laistymo ypatumais, tiek reikalingu vandens atsargų kiekiu. Kai kurių augalų laistymas skirsis pagal sezoną, ramybės ir augimo fazes. Nors tai gali nuskambėti sudėtingai, tai tik elementarus laiko planavimas ir augalo stebėjimas.

2) Persodinimas ne laiku

Ne be reikalo kone prie kiekvieno lapuočio aprašo rasite persodinimo rekomendacijas. Žinoma, staiga suprastėjus gėlių būklei, šias į naują vazoną siūloma perkelti kaip įmanoma greičiau. Kitu atveju – atsižvelkite į specialistų pateiktą informaciją. Daugelis augalų persodinami pavasarį, kadangi žiemą tęsiasi ramybės periodas. Šiuo metu augalai žiemoja – auga lėčiau ir prie naujos aplinkos prisitaiko sunkiau.

3) Neapgalvotai parinkta augalo vieta

Dar prieš gėlei pasiekiant namus, svarbu apgalvoti ir parinkti jai tinkamiausią vietą. Dažna floristų pastebima klaida – vietos parinkimas pagal interjerą, o ne augalui tinkamiausias sąlygas. Svarbu įvertinti šiuos galimų kambario zonų kriterijus:

  • kryptis, į kurią „žiūri“ kambario langai;
  • šviesos srautas;
  • skersvėjai;
  • augintiniai;
  • kiti augalo kokybei įtaką darantys objektai.

Reikėtų paieškoti kampelio, kurio neapšviečia tiesioginiai saulės spinduliai, tačiau lepina šviesa. Taip pat – vietos, kurios nesiekia skersvėjai ar smalsių augintinių letenėlės. Beje, kalbant apie kitus svarbius objektus, gėlių nereikėtų statyti prie šildymo įrenginių, vaisių indų.

4) Dažnas augalo vietos keitimas

Jei matote, kad parinktas kampelis idealiai atitinka augalo poreikius, nekeiskite vazono vietos be reikalo. Kambariniai lapuočiai nemėgsta staigių pokyčių, tad ne išimtis ir laikymo vieta. Norite pagyvinti kito kambario interjerą? Pasisodinkite turimo augalo daigelį ir stebėkite, kaip šiam sekasi augti naujojoje patalpoje. Arba, žinoma, įsigykite naują specifinės erdvės sąlygas atitinkančią gyvą dekoraciją.

5) Netinkamo dydžio ar medžiagos vazonas

Prastos gėlių būklės priežasties kartais reikia ieškoti pačiuose vazonuose. Tiksliau, iš naujo įvertinti pasirinktų vazonų dydį, medžiagas. Elementari taisyklė – bet kokio lapuočio šaknims turi pakakti vietos. Svarbu, kad vazonas nebūtų per mažas. Dydis svarbus dėl kelių esminių priežasčių:

  • pakankamo ploto šaknims;
  • pakankamo maistinių medžiagų kiekio.

Tiesa, kai kurioms augalų rūšims gali pakenkti ir per didelės laikymo talpos. Šiose ilgiau išsilaiko drėgmė, kuri gali pakenkti, pavyzdžiui, nuolatinės drėgmės nemėgstančio lapuočio šaknims.

Norite užtikrinti maksimaliai geras sąlygas? Verta pasidomėti ir indo medžiaga. Jei rūpinatės per didelės drėgmės netoleruojančia gyva dekoracija, dairykitės ne stiklinio, bet greitai drėgmę išgarinančio vazono. Puikiai tiks stilingi keramikos dirbiniai.

Vis dar neturite aiškaus gėlių priežiūros plano, o gal skirtingas augalų rūšis prižiūrite vienodai? Panašu, kad laikas nuodugniau pasidomėti kiekviena turima lapuočio rūšimi. Atminkite, atsakymų visuomet galite teirautis ten, kur įsigijote savo namų puošmenas. Vien dėl šios priežasties verta rinktis specializuotas gėlių parduotuves.

Parašykite komentarą