Buitis, Namai

Plieninė stogo danga: privalumai ir trūkumai

Stogo dangos paieška – itin sunki, daug laiko ir kantrybės reikalaujanti užduotis, raginanti permąstyti visų dangų privalumus ir trūkumus – išskirtinai patraukli danga gali neatitikti jūsų finansinių galimybių, o brangus ir estetiškai patrauklus stogas nerekomenduojamas techninės paskirties statiniams ar sodo nameliams. Dažniausias Lietuvos pirkėjų pasirinkimas – plieninės stogo dangos. Tai gana pigi, patikima ir ilgaamžė danga, gebanti patenkinti net ir išrankiausių gyventojų poreikius. Tiesa, kaip ir kiekviena statybinė medžiaga, plienas turi ir tam tikrų trūkumų.

Privalumai

Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – plieno čerpės, žavinčios tiek savo techniniais privalumais, tiek estetinėmis savybėmis. Plieninės stogo dangos yra labai lengvos ir nesudėtingai transportuojamos, jos lengvai klijuojamos ir vertinamos dėl savo ilgaamžiškumo. Iš tiesų daugumai plieninių stogo dangų teikiama 20–50 metų garantija. Kai kurios plieninio stogo dangos yra padengtos aplinkos poveikiui atspariomis medžiagomis, pvz., cinku ir aliuminiu, kurios užtikrina mažesnę kainą, tačiau padidina stogo atsparumą.

Plieninės stogo dangos yra atsparios ugniai ir aplinkos poveikiui – vėjui, lietui, sniegui ir krušai. Nuo šios dangos lengvai nuslysta sniegas. Tiesa, itin lengvos snaigės užsilaiko, tačiau, temperatūrai pakilus vos keliais laipsniais, sniegas ištirpsta.

Kitas šios dangos privalumas – dizaino lankstumas ir plačios panaudojimo galimybės. Be to, ši danga reikalauja minimalios priežiūros. Dėl šios priežasties plieninės stogo dangos itin dažnai naudojamos didelių pastatų stogams dengti. Negalima pamiršti ir perdirbimo svarbos – plienas gali būti lengvai perdirbamas net kelis kartus, neprarasdamas savo vertingųjų savybių.

Trūkumai

Nekokybiškai sumontuota danga gali pradėti rūdyti. Be to, būtina imtis ir su šilumos plėtra susijusių atsargos priemonių.

Kitas svarbus niuansas – dangos keliamas triukšmas. Ši problema gali būti efektyviai išsprendžiama parinkus storesnį šiluminės izoliacijos sluoksnį, kuris kartu atlieka ir triukšmo slopinimo funkciją. Nepageidaujamą triukšmą gali sukelti ir temperatūros skirtumų nulemtas judėjimas. Tiesa, šis reiškinys yra gana retas.

Pritaikymo galimybės

Paprastai plieninės stogo dangos naudojamos gyvenamųjų namų, visuomeninės paskirties, pramoninių, komercinių ir žemės ūkio statinių stogams dengti. Itin dažnai plieniniai dangai naudojamos medžiagos pritaikomos ir namo apkalai. Plieninės stogo dangos vertinamos ne tik dėl išskirtinio ilgaamžiškumo ir atsparumo aplinkos poveikiui, bet ir dėl estetinių savybių – stogui gali būti naudojamos įvairios formos ir skirtingų tipų metalai, kurie leidžia sukurti įdomias dizaino ir spalvų kombinacijas.

One Comment

  • gerdunka222

    Ačiū už puikų straipsnį, geri patarimai, bet vis tiek geriausiai patars parduotuvės konsultantai, kas tinka vienam netiks kitam. Mums gerai patarėstogulinija.lt

Parašykite komentarą