Verslas

2021 m. trečiąjį ketvirtį „EMBank“ baigė 48 proc. padidinęs bendrą paskolų portfelį

Specializuotą banko licenciją turintis ir nuo 2019 m. pabaigos Lietuvoje veikiantis „European Merchant Bank“ trečiąjį ketvirtį baigė turėdamas rekordinio dydžio paskolų portfelį.

2021 m. rugsėjo mėn. „EMBank“ paskolų portfelis siekė 29,7 mln. Eur ir, palyginti su 2021 m. antruoju ketvirčiu (20,0 mln. Eur), padidėjo 48 %. Palyginti su pirmuoju 2021 m. ketvirčiu (12 mln. EUR), bendras paskolų portfelis padidėjo daugiau nei dvigubai. Taip pat trečiąjį ketvirtį bendras „EMBank“ turtas siekė 85,5 mln. EUR.

2021 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje „EMBank“ paskolų portfelio struktūroje dominavo nekilnojamojo turto (27 % viso paskolų portfelio dalis), apdirbamosios gamybos (27 %), transporto ir saugojimo (16 %), didmeninės ir mažmeninės prekybos (7 %) sektoriai. „EMBank“ vadovas Sarp Demiray pridūrė, kad prie paskolų portfelio augimo prisidėjo ir padidėjęs prekės ženklo žinomumas tarp Lietuvos verslo įmonių. Tai buvo pasiekta dėka naujų partnerysčių su verslo asociacijomis ir vasarą įvykusios paskolų kampanijos.

S.Demiray teigia, kad šiuo metu „EMBank“ teikia 2 rūšių finansavimo paslaugas verslui, tačiau artimiausiu metu planuoja plėsti finansavimo paslaugų spektrą. „Šiuo metu savo klientams Lietuvoje dažniausiai teikiame apyvartinio kapitalo paskolas ir investicines paskolas, o tai vėlgi gerai atitinka dabartinę ekonominę situaciją. Pirma, jaučiame, kad Lietuvos įmonės ir toliau investuoja į plėtrą, kurią galime paremti investicinėmis paskolomis. Antra, didėjant įvairių žaliavų ir energetikos produktų kainoms, Lietuvos įmonės yra suinteresuotos gauti iš mūsų finansavimą apyvartiniam kapitalui.

Tačiau netrukus planuojame plėsti savo paslaugų spektrą, siūlydami savo klientams Lietuvoje lizingo ir kitas mokėjimo paslaugas. Planuojame plėstis ir į kitus ekonomikos sektorius – šiuo metu „EMBank“ mato didelį potencialą atsinaujinančiosios energijos, maisto ir žemės ūkio sektoriuose“, – paaiškino S. Demiray.

„European Merchant Bank“ vadovas prognozuoja, kad 2021 m. pabaigoje banko paskolų portfelis padidės iki maždaug 37 mln. EUR, o tai lems auganti Lietuvos ekonomika, auganti banko klientų bazė, aktyvi partnerystė su Lietuvos verslo asociacijomis ir esamų klientų rekomendacijos. 

2021 m. trečiąjį ketvirtį „EMBank“ pirmą kartą nuo 2019 m. pabaigoje pradėtos veiklos Lietuvoje pradžios tapo pelningas – tai lėmė augantis skolinimo portfelis ir smarkiai padidėjusios ne palūkanų pajamos. „EMBank“ valdybos pirmininkas Ekmel Cilingir sakė: „Tai, kad „EMBank“ tapo pelningas, rodo, kad einame geru keliu. Bankas ir toliau investuos į verslo plėtrą, kad įgyvendintų savo užmojus. Mūsų pagrindinis tikslas – suteikti finansavimą Lietuvos mažoms ir vidutinėms įmonėms, ir mes tvirtai tikime, kad specializuota banko licencija padės mums įgyvendinti šį tikslą ir padėti Lietuvos ekonomikai.“

Pranešimą paskelbė: Robertas Šapalas, Brandnomika

Parašykite komentarą