Buitis, Namai

Vandens siurbliai sodui – į kokius klausimus reikia sau atsakyti juos renkantis?

Vanduo – gyvybės šaltinis ne tik žmonėms, bet ir augalams. Tačiau sode gyvenantys ar laisvalaikį ten leidžiantys asmenys neretai susiduria su vandens tiekimo problema. Jai spręsti pasitelkiami vandens siurbliai. Jų nėra daug, tad išsirinkti išties nesunku. Šiame straipsnyje patarsime į kokius klausimus reikia sau atsakyti, renkantis vandens siurblius sodui. Atskleisime kuo ypatingi konsoliniai ir giluminiai siurbliai vandeniui, kurie yra tinkantys sodui.

Vandens siurbliai sodui – į kokius klausimus reikia sau atsakyti juos renkantis?

  • Kokio galingumo reikia? – visų pirma reikia nusistatyti Jūsų poreikius sode. Dažniausiai sode nereikės itin galingo siurblio, nebent šalia poreikio laistyti veją arba sodą yra ir dušas, vejos laistymo sistema bei kiti, su vandeniu susiję patogumai. Galingumą galima bandyti įvertinti patiems, tačiau daug geriau tai padaryti padės profesionalai. Galingumas priklausys nuo šulinio gilumo bei aukščių skirtumo.
  • Kokios kokybės gruntinis vanduo? – Jeigu vandenį pumpuosite iš geriamo vandens šulinio – viskas tvarkoje. Tačiau, jeigu vanduo atkeliauja iš kito šaltinio arba telkinio, vertėtų įvertinti jo sudėtį. Jeigu vanduo pasižymi keistu pH arba yra nešvarus, būtina įsigyti siurblį su papildomais filtrais arba tokios konsistencijos vandeniui tinkantį filtrą. Įprasto pH ir druskingumo vandeniui jokių ypatingų sprendimų nereikia.
  • Taip pat reikia žiūrėti ar vandenyje nėra daug smėlio, nes patekusios į siurblį, šios nuosėdos gali būti pragaištingos.

Atsakius į minėtus klausimus, Jūs itin lengvai pasirinksite vandens siurblį savo sodui internetinėje svetainėje – guradis. Profesionalūs ir ilgaamžiai  vandens siurbliai laukia savo šeimininko.

Kuo ypatingi konsoliniai bei giluminiai siurbliai vandeniui, kurie yra tinkantys sodui?

  • Konsoliniai išcentriniai siurbliai skirti švariam vandeniui kurio pH 6-9, o temperatūra nuo 0 iki +90°С pumpuoti, taip pat kitiems skysčiams pagal savybes, panašiems į vandenį. Kietų dalelių priemaišos neturi viršyti 0,1% viso tūrio.
  • Konsoliniai siurbliai vandeniui, iš esmės, yra paprasti išcentriniai siurbliai, kurių pagrindinė darbinė dalis yra darbo ratas.
  • Giluminiai arba kitaip vadinami panardinami  į vandenį siurbliai yra skirstomi į dvi grupes – vandens siurbliai šuliniams ir gręžiniams. Visi panardinami siurbliai yra labai panašūs, bet vis dėl to yra konstrukcinių skirtumų, kurių negalima ignoruoti. Panardinami  siurbliai šuliniams yra labiau atsparūs smėlio priemaišoms ir turi plūdę papildomai apsaugai. Šiais siurbliais rekomenduojama naudotis vėsesniame vandenyje, kuris neviršija 35 laipsnių pagal Celsijų.

Apibendrinant, galima teigti, jog vandens siurblius sodui išsirinksite lengvai atsakydami sau į mūsų minėtus klausimus. Juos galite užsisakyti tinklalapyje guradis.lt užpildę produkto užklausos formą. Pas mus rasite itin platų vandens siurblių  asortimentą – visada turėsite švarų vandenį savo mylimam sode!

Parašykite komentarą