Studijos

VU garbės daktaro vardas suteiktas ES Teisingumo Teismo pirmininkui prof. Koenui Lenaertsui

Spalio 25 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pirmininkui, belgų teisininkui prof. Koenui Lenaertsui buvo suteiktas Vilniaus universiteto (VU) garbės daktaro vardas. Mokslininkas pagerbtas už reikšmingą indėlį kuriant Europos teisės sistemą Lietuvai, kaip Europos bendruomenės daliai, ir už VU vardo garsinimą Europos Sąjungoje (ES).

Iškilmingoje VU garbės daktaro vardo suteikimo  ceremonijoje dalyvavo Belgijos regiono Flandrijos vyriausybės ministras pirmininkas Janas Jambonas, kelių Belgijos karalystės universitetų rektoriai, Lietuvos Respublikos teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

„Man garbė tapti šio prestižinio, seniausio Rytų Europoje universiteto, pasaulyje žinomo dėl savo akademinių kompetencijų, garbės daktaru. Vilniaus universiteto vertybės yra tokios pačios kaip ir visos Europos Sąjungos – atvirumas idėjų ir pažiūrų įvairovei, pagarba žmogaus teisėms ir tapatybių skirtingumui“, – kalbėjo prof. K. Lenaertsas.

VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas džiaugėsi ir sveikino į universiteto akademinį būrį priimtą Europoje gerbiamą teisininką ir pripažintą mokslininką.

„Ši ceremonija yra ne tik išskirtinių profesoriaus laimėjimų pripažinimas, bet ir glaudžių  ryšių su Vilniaus universitetu patvirtinimas. Koeno Lenaertso, Leveno katalikiškojo universiteto Europos teisės profesoriaus ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo pirmininko, akademinis ir visuomeninis darbas svariai prisidėjo prie Europos teisės sistemos stabilumo ir tvirtumo. Tačiau šis Vilniaus universiteto garbės daktaro vardas profesoriui suteikiamas ne tik kaip akademinių pasiekimų įvertinimas, bet ir jo kaip išskirtinio Europos piliečio pripažinimas“, – teigė VU rektorius.

Mokslininkas per savo karjerą reikšmingai prisidėjo prie ES integracijos idėjos plėtojimo ir ES teisės esmės, tikslų aiškinimo ir plėtros. Ypač reikšmingas profesoriaus indėlis į Europos teismų sistemos raidos analizę. Jis atliko gausius ES Teisingumo Teismo praktikos tyrimus.

Prof. K. Lenaertsas palaiko glaudžius ryšius su VU Teisės fakultetu, dalyvauja jo rengiamose mokslinėse konferencijose. Yra prisidėjęs prie fakulteto periodinio mokslo žurnalo „Teisė. Mokslo darbai“ turinio kūrimo. Padėjo Lietuvai ir VU konsultacijomis, aktyviai domisi VU Teisės fakulteto veikla, nuolat puoselėja bendradarbiavimą su šio fakulteto doktorantais, į ES Teisingumo Teismą atvykstančiais stažuotojais.

Prof. K. Lenaertsas yra daugybės fondų, organizacijų ir įstaigų, veikiančių teisės, kultūros, meno, socialinėje, sporto ir labdaros srityse, narys ar vienas iš įkūrėjų. Jis yra Londono Academia Europaea narys, Britų tarptautinės ir lyginamosios teisės instituto patariamosios tarybos narys, Londono universiteto koledžo Teisės ir valdymo centro Europoje patariamosios tarybos narys, Tryro Europos teisės akademijos (ERA) fondo tarybos narys, Maxo Plancko lyginamosios viešosios teisės ir tarptautinės teisės instituto globėjų valdybos narys, įvairių teisės žurnalų, tokių kaip „Europarecht“ ar „European Public Law“, redakcinės kolegijos ar mokslo komiteto narys.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą